با ریزش مو و علل آن بیشتر آشنا شوید!

ریزش مو بخشی از زندگی هرروزه‌ی هر انسانی‌ست! باوجود دردسرهایی که به‌همراه دارد، اما اتفاقی طبیعی به‌شمار می‌رود. به طور طبیعی، هر فرد در هرروز 80 تار مو از دست می‌دهد، اما اگر این میزان بیشتر شود، می‌تواند دلایل کوچک زیادی داشته‌باشد، بنابراین قصد داریم شما را با این دلایل بیشتر کنیم.

انواع ریزش مو

ژنتیکی

در برخی موارد در یک بازه‌ی زمانی خاص، موها شروع به ریزش می‌کنند و دچار کاهش حجم می‌شوند، که این مسئله‌ایست که کاملاً به ژن فرد مرتبط می‌شود.

 

انفعالی

در این‌گونه موارد، ریزش مو نتیجه‌ای از یک مسئله است. ریزش موی روزانه نمی‌تواند به ژنتیک ربطی داشته‌باشد، بلکه حاکی از عدم توازن در بدن، ناراحتی، کمبود مواد غذایی، استرس یا بیماری باشد.

مواردی که باعث ریزش موی روزانه می‌شوند

  1. عدم توازن هورمونی
  2. استرس
  3. کمبود آهن / آنمی
  4. کم‌کاری و پرکاری تیروئید
  5. کمبود ویتامین B12
  6. کاهش وزن ناگهانی
  7. افزایش سن

 

اما در مقابل ریزش مو چه کنیم؟؟

مشکل را بشناسید!

ریزش مو به‌سرعت اتفاق نمی‌افتد، درحدود سه‌ماه بعد از ایجاد عدم توازن این اتفاق می‌افتد. اگر به‌مدت سه‌ماه شاهد ریزش موی زیاد بودید، ترجیحاً به دکتر مراجعه کنید تا متوجه مشکل شوید.‌

 

رژیم غدایی خود را عوض کنید

  1. پروتئین بیشتری دریافت کنید
  2. از کربوهیدرات‌های طبیعی استفاده کنید

 

از مکمل‌های ویتامین استفاده کنید

از آنجایی که مواد دریافتی موها بسیار خاص هستند، می‌توانید از مکمل‌های ویتامین‌ها و مواد معدنی که فولیکول‌ها نیاز دارند به همراه یک رژیم غذایی درست استفاده کنید. مفید ترین موارد آهن، ویتامین C، ویتامین B12، ویتامین D3، مس، روی، سلنیوم و آمینواسیدها هستند.

با ریزش مو و علل آن بیشتر آشنا شوید - 2

مدل موی درست را انتخاب کنید

استفاده از کرم‌ها و حالت‌دهنده‌های سنگین، فقط به مو فشار بسیاری وارد می‌کند که می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای فولیکول‌ها شود، پس هرچه کمتر از آن‌ها استفاده شود، موها سلامت بیشتر خواهند داشت.

 

نترسید!

ریزش مو می‌تواند استرس زیادی را در فرد به‌وجود آورد، اما فراموش نکنید که شما تنها کسی نیستید که این مشکل را دارید و از آن خجالت‌زده نشوید!قت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.