علل سفیدی مو

رشد مو هنگامی اتفاق می‌افتد که فولیک‌های مو سلول‌های قدیمی را به سمت بیرون هل می‌دهند به این علت که سلول‌های جدیدی ساخته‌شده‌اند. این رشد در سه مرحله اتفاق می‌افتد که در مرحله‌ی سوم مو شروع به ریزش می‌کند و همراه با مو، رنگدانه‌هایی هم وجود دارند که به مو رنگ می‌دهند که با افزایش سن، این رنگدانه‌ها تبدیل به خاکستری و سفید می‌شوند که در این مطلب به علل سفیدی مو می‌پردازیم. برای درمان رفع سفیدی مو می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 1. ژنتیک

این دلیل غالب سفیدشدن مو می‌باشد که مو رنگدانه‌های خود را از دست می‌دهد که برای بعضی از افراد ممکن است قبل از بیست سالگی اتفاق بیفتد.

   

 1. کمبود ملانین

در بسیاری از موارد، کمبود ملانین باعث سفید شدن مو می‌شود. ساخت ملانین بستگی به میزان دریافت پروتئین و تغذیه‌ی درست دارد. کمبود این مواد غذایی باعث کاهش ملانین و درنهایت سفیدی مو می‌شود.
 

 1. هورمون‌ها

هورمون‌ها تاثیر به‌سزایی در رنگدانه‌های مو دارند که عدم وجود توازن در آن‌ها به سفیدی مو می‌انجامد.
 

 1. مصرف دارویی

بعضی داروها می‌توانند باعث کمبود رنگدانه‌های مو شوند. کمبود ویتامین B12 و مشکلات تیروئیدی و یا غده‌ی هیپوفیز می‌توانند از این قبیل باشند.

   

 1. استرس

استرس، یکی از دلایل اساسی و اصلی خاکستری شدن مو هستند، مصرف الکل و غذاهای آماده هم در این مسئله بی‌تاثیر نیستند.

علل سفیدی مو - 2

   

 1. لوازم شیمیایی

در بعضی موارد استفاده از شامپوها، صابون‌ها و رنگ‌های شیمیایی می‌تواند به طور مستقیم بر این مسئله تاثیر بگذارد. این درحالی‌ست که این تاثیر می‌تواند به‌خاطر حساسیت‌های آلرژیک باشد.
 

 1. عوامل بیرونی

تغییر رنگ مو می‌تواند تحت تاثیر عوامل بیرونی مانند آب‌وهوا، آلودگی و یا عوامل دیگر صورت پذیرد که تاثیر این عوامل با افزایش سن بیشتر نمایان می‌شود و سرعت می‌گیرد.رشد مو هنگامی اتفاق می‌افتد که فولیک‌های مو سلول‌های قدیمی را به سمت بیرون هل می‌دهند به این علت که سلول‌های جدیدی ساخته‌شده‌اند. این رشد در سه مرحله اتفاق می‌افتد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.