غذاهایی با اسم بد اما خواصی مفید

بارها در زندگی اتفاق افتاده که شما ماده‌ای خوردنی را در زندگی بد بدانید و حدالامکان از آن دوری کنید. این‌ها به‌عنوان غذاهایی با اسم بد در بین مردم شناخته می‌شوند درحالی‌که ممکن است به اشتباه این‌گونه درمورد آن‌ها تصور شود. در ادامه به بررسی خوردنی‌هایی می‌پردازیم که از این قبیل هستند.

برنج سفید

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که برنج سفید باعث چاقی زیادی می‌شود درحالی‌که خوب است بدانید که وجود آن در زندگی نقش حیاتی را دارد.

 

تخم‌مرغ و زرده‌ی آن

بسیاری از افراد به‌علت کلسترول بالای تخم‌مرغ از آن به‌شدت دوری می‌کنند، اما خوب است بدانید که تخم‌مرغ یک ابرغذا به‌حساب می‌آید و دارای مقادیر بالایی از پروتئین است و برای بدن بسیار مفید است.

 

قهوه

معمولاً اکثر مردم ذهنیتی درست راجع به کافئین ندارند، اما خوب است بدانید که کافئین موجود در قهوه باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 و آلزایمر و پارکینسون می‌شود.

 

میوه‌ی خشک‌شده

خیلی از افراد به‌علت کالری بالا از میوه‌های خشک‌شده دوری می‌کنند، اما این خوردنی خوشمزه دارای مقادیر بالایی از ویتامین A، C، پتاسیم، فیبر و فولاد است.

 

کره بادام‌زمینی

کره بادام‌زمینی علی‌رغم کالری بالایش، اگر به‌اندازه مصرف شود می‌تواند جلوی گرسنگی شما و دریافت کالری بیشتر را بگیرد. هم‌چنین دارای مقادیر بالایی از پروتئین و فیبر می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.