غذاهایی برای افزایش نشاط در زندگی روزمره

آیا از حال بد خود رنج می‌برید؟ تابه‌حال فکر کرده‌اید که شاید غذاها بتوانند به شما در افزایش نشاط و بهترشدن حالتان کمک کنند؟ با ما همراه باشید تا با آن‌ها آشنا شوید.

قهوه

 

غذاهایی برای افزایش نشاط در زندگی روزمره - 1

قهوه دارای خواص بسیاری برای بدن است، اما خوب است بدانید که باعث کاهش افسردگی و افزایش آرامش هم می‌شود.

 

مکمل ویتامین دی

 

غذاهایی برای افزایش نشاط در زندگی روزمره - 2

کاهش ویتامین دی در بدن منجر به ایجاد افسردگی می‌شود، اکثر مردم ویتامین دی موردنیاز خود را به قدر کافی از غذا دریافت نمی‌کنند، پس از مکمل‌ها استفاده کنید.

 

فلفل خام

 

غذاهایی برای افزایش نشاط در زندگی روزمره - 3

فلفل سبز، قرمز و یا حتی دلمه‌ای خام دارای مقادیر بالایی از ویتامین C می‌باشد که کورتیزول را کاهش می‌دهد، بنابراین باعث کاهش استرس و افزایش نشاط انسان می‌شود.

 

آب

 

غذاهایی برای افزایش نشاط در زندگی روزمره - 4

آب بخش بسیار مهمی از زندگی روزمره است که ارتباطی کاملاً مستقیم با حال و انرژی آدم دارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که درطول روز به میزان کافی آب می‌نوشید.

 

روغن زیتون

 

غذاهایی برای افزایش نشاط در زندگی روزمره - 5

تحقیقاتی اخیراً نشان داده که افرادی که میوه، ماهی، سبزیجات و روغن زیتون کمتری می‌خورند بیشتر درمعرض پیشرفت افسردگی در بدنشان هستند. بنابراین از روغن زیتون زیاد استفاده کنید!

 

شکلات تلخ

 

غذاهایی برای افزایش نشاط در زندگی روزمره - 6

در سال 2009 دانشمندان دریافتند که شکلات تلخ میزان ترشح هورمون‌های مرتبط با استرس را کاهش می‌دهد و افرادی که از شکلات شیرین استفاده می‌کنند، روحیه‌ی انسان‌دوستانه‌تری دارند. پس این موجود خوشمزه را حتماً در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید اما مراقب اضافه وزن هم باشید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.