غذاهایی برای بهبود تمرکز

زمان‌های زیادی بوده که شما از کمبود تمرکز رنج می‌برده‌اید، اما به‌نظرتان درمان آن چیست؟ این حقیقتی است که با افزایش سن، میزان توجه و تمرکز و حافظه‌ی انسان کم می‌شود، اما شما می‌توانید از خوردنی‌هایی برای بهبود تمرکز خود استفاده کنید که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

کافئین

 

غذاهایی برای بهبود تمرکز - 1

کافئین باعث افزایش بهره‌هوشی شما می‌ود و به شما انرژی می‌دهد که بتوانید تمرکز کنید. این کافئین در قهوه، شکلات، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و برخی داروها یافت می‌شود. ممکن است اثرات کافئین طولانی‌مدت نباشد، اما در همان مدت کوتاه هم خواب را از چشمتان می‌پراند.

 

شیرینی

 

غذاهایی برای بهبود تمرکز - 2

به‌طور کلی خوردنی‌های شیرین و دارای گلوکز باعث بهبود تمرکز شما می‌شود. در این‌راستا شما می‌توانید از آبمیوه استفاده کنید. اما دقت کنید که مصرف بالای این موارد به بیماری‌هایی همچون بیماری قلبی ختم می‌شود.

 

صبحانه

 

غذاهایی برای بهبود تمرکز - 3

دقت کنید که هیچوقت از صبحانه‌ی خود نگذرید. صبحانه باعث تقویت حافظه کوتاه‌مدت و توجه شما می‌شود و کسانی که آن را میخورند نسبت به بقیه عملکرد بهتری دارند. بهتر است در آن از غلات کامل، لبنیات یا میوه‌جات استفاده کنید. اما دقت کنید که زیاد نخورید، تحقیقات نشان‌داده که زیاد خوردن آن تاثیر عکس دارد.

 

ماهی

 

غذاهایی برای بهبود تمرکز - 4

این منبع پروتئین که حاوی مقادیر بالایی از امگا 3 هم هست، به عملکرد مغز مخصوصاً در طی روند افزایش سن کمک شایانی می‌کند. برای سلامت قلب و مغز خود، بهتر است دوبار درهفته ماهی بخورید.

 

آجیل و شکلات

 

غذاهایی برای بهبود تمرکز - 5

دانه‌های خوردنی و آجیل منابع خوبی از ویتامین E هستند که به شما کمک می‌کنند. علاوه‌بر آن شکلات تلخ هم به شما کمک بسیاری برای تمرکز می‌کند. تلاش کنید در روز مقادیر کمی از این مواد را دریافت کنید اما حواستان به کالری دریافتی‌تان هم باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.