غذاهایی مفید برای سلامت استخوان و غذاهایی که نباید بخورید

استخوان‌ها بخش ویژه‌ای از بدن هستند که هرگونه آسیب به آن‌ها موجب ایجاد مشکلاتی جدی در زندگی می‌شود پس باید مراقب سلامتی آن‌ها بود. در ادامه به بررسی غذاهایی مفید و هم‌چنین غذاهایی مضر برای سلامت استخوان خواهیم پرداخت.

خوردنی‌های مفید

سبزیجاتی با برگ سبز

 

غذاهایی مفید برای سلامت استخوان و غذاهایی که نباید بخورید - 1

گیاهانی هم‌چون آب‌تره، اسفناج، کاهو حاوی مقادیر بالایی از مواد مهم برای سلامت استخوان‌ها هستند، بنابراین بهتر است حتماً از آن‌ها استفاده کنید.

 

آلو

 

غذاهایی مفید برای سلامت استخوان و غذاهایی که نباید بخورید - 2

بنفش، رنگ جادو و رویایی است، پس خوب است بدانید خوردنی‌هایی با رنگ بنفش هم به همان اندازه جادویی هستند و حاوی موادی بسیار مفید برای بدن هستند. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آلو، برای سلامت استخوان، سلامت چشم، قلب، حافظه و سیستم ایمنی بدن بسیار مفید هستند.

 

انگور

 

غذاهایی مفید برای سلامت استخوان و غذاهایی که نباید بخورید - 3

انگور علاوه بر اهمیت برای قلب، دارای اهمیت بسیاری برای استخوان هم می‌باشد. انگور دارای مقادیر بالایی از ویتامین K و فیبر است که برای سلامت استخوان موادی ضروری به‌شمار می‌روند.

 

خوردنی‌های مضر

نمک

 

غذاهایی مفید برای سلامت استخوان و غذاهایی که نباید بخورید - 4

نمک علاوه بر مضربودن برای فشار خون، با مقدار بالای سدیم خود برای استخوان مفید نیست و اثراتی تخریب‌کننده دارد. استفاده از مقدار بالای نمک به پوکی استخوان ختم می‌شود.

 

نوشابه

 

غذاهایی مفید برای سلامت استخوان و غذاهایی که نباید بخورید - 5

نوشابه حاوی مقدار زیادی فسفر می‌باشد که کلسیم دریافتی استخوان‌ها را کاهش می‌دهد و برای آن مفید نیست.

 

کافئین

 

غذاهایی مفید برای سلامت استخوان و غذاهایی که نباید بخورید - 6

کافئین خوردنی بسیار محبوب است و برای بدن بسیار مفید است، اما مقدار بالای آن می‌تواند آسیب‌رسان باشد و باعث تخریب استخوان شود، به همین علت است که توصیه می‌شود قهوه‌ی خود را با شیر قاطی کنید تا اثرات مخرب آن کمتر شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.