مرتب‌نخوردن داروها به بدن آسیب می‌رساند!

علل زیادی وجود دارد که باعث مرتب‌نخوردن داروها توسط انسان‌ها می‌شود، اما باید به این مسئله دقت شود که این‌کار می‌تواند آسیب‌های دیگری را نیز به‌همراه داشته‌باشد. درست است که خوردن داروها خیلی جالب نیست، اما مرتب‌نخوردن آن‌ها به مراتب برتر است. درادامه به اتفاقاتی که ناشی از این مسئله هستند خواهیم‌پرداخت.

بدترشدن حالتان

مرتب‌نخوردن داروهایتان می‌تواند باعث شود که حالتان بدتر شود. علاوه بر بیماری خودتان، ممکن است برروی فشار خونتان هم تاثیر بگذارد و حتی ممکن است منجر به حمله قلبی شود.

 

افزایش تعداد داروهایتان

بگذارید با مثالی برایتان بگویم، مثلاً اگر داروی فشار خونتان را مرتباً نخورید، هنگامی که به دکتر مراجعه کنید فشار خونتان تنظیم نشده و دکتر فکر می‌کند که شما داروهایتان را خورده‌اید، بنابراین داروهای بیشتری برایتان تجویز می‌کند. پس بهتر است به فکر جیبتان هم باشید.

 

ابتلا به بیماری دیگر

دیابت مثالی خوب برای این مورد است. دیابت منجر به بیماری‌های کلیوی و کوری می‌شود. پس بهتر است به فکر داروهایتان باشید و از آن‌ها نگذرید.

 

خالی‌شدن جیبتان

گاهی وقت‌ها بیمه هم دیگر جواب پول داروهایتان را نمی‌دهد و درصورت عدم مصرف آن‌ها، بدیهی است که تاریخ انقضای آن‌ها تمام می‌شود و درواقع پول‌تان را هدر داده‌اید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.