معرفی باداب سورت

باداب سورت از جمله جاذبه‌های دل‌فریب شمال کشورمان است. این چشمه‌های پلکانی بعد از کوه دماوند به عنوان دومین آثار طبیعی ملی در سازمان میراث فرهنگی ثبت گردیده‌است. باداب سورت به چشمه‌های رنگین‌کمانی معروف است، چرا که آب هر چشمه رنگی متفاوت دارد اما داستان به این جا ختم نمی‌شود.

این چشمه‌های شگفت‌انگیز که به صورت پلکانی از سنگ‌های آهکی در گذر سالیان دراز شکل گرفته از کیفیتی متفاوت در هر پلکان برخوردار است بدین شکل که آب هر چشمه از لحاظ بو، مزه، رنگ و حجم آب از یک‌دیگر متمایز هستند. جالب است بدانید که این مکان زیبا هیچ‌وقت یخ نمی‌زند حتی در فصل زمستان که علت این امر وجود نمک در آب آن است.

معرفی باداب سورت - 1

مکان این پدیده طبیعی در استان مازندران قرار دارد، در 95 کلیومتر مرکز این استان در نزدیکی روستای اورست. باداب از ترکیب باد به معنای گاز و آب تشکیل شده‌ که در کل به معنای آب‌گازدار می‌باشد. سورت نیز نام روستایی قدیمی در نزدیکی این جاذبه است.

از ویژگی‌های این دریاچه بایستی به خاصیت درمانی آن اشاره کرد که به سبب وجود اکسید آهن و املاح برای درمان کمردرد و پادرد، روماتیسم، بیماری‌های پوستی و سردردهای میگرنی مفید فایده است. اما این مکان نه تنها می‌تواند یک تور درمانی باشد بلکه در فصل گرما با آب‌تنی می‌تواند به یک تور تفریحی بدل شود. البته باید خاطر نشان کرد چه برای تور درمانی و چه تفریحی حتما یک دوربین با خود ببرید تا منظره زیبای آن را در لحظه خشک کنید چرا که از عکاسی در این مکان بسیاری تعریف کرده‌اند به خصوص در شب.

معرفی باداب سورت - 2

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.