معرفی جاذبه‌های گردشگری ارومیه

واژه ارومیه از دو بخش اور به معنای شهر و میه به معنای آب تشکیل شده‌است که در مجموع به معنی شهرآب است. جالب است بدانید که در دوره‌ی پهلوی این شهر به رضائیه تغییر نام داده شد که بعد از انقلاب اسلامی دوباره به نام قبل خود برگشت. علت این نام‌گذاری هم علاقه‌ی رضا شاه به این شهر بود.

زمانی که از این شهر نامی به میان می‌آید همه به دریاچه‌ی آب شور آن فکر می‌کنیم اما ارومیه شهری است پر از جاذبه‌های گردشگر چون سایر شهرهای ایران که در ادامه با برخی از این مکان‌های زیبا آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

معرفی جاذبه‌های گردشگری ارومیه - 1

بازار ارومیه

امروزه بازارهای قدیمی که معماری خود را حفظ کرده‌اند جذابیت بالایی برای گردشگران دارند این بازار از بازارهای قدیمی شهر ارومیه است که قدمت آن به دوره‌ی صفویه بازمی‌گردد. بازارهای قدیمی به دلیل معماری زیبای خود شهره هستند حتی وقتی که معماری ساده‌ای داشته باشند.

 

کلیسای حضرت مریم

این کلیسا از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کلیساهای کشورمان و جهان است. در ارومیه کلیساهای بسیاری وجود دارند که به ارامنه و آشوریان تعلق دارند.

 

آبشار سوله دوکل

این آبشار از کوه دالانپر سرچشمه می‌گیرد که این کوه بین سه کشور ایران، ترکیه و عراق مشترک است. این آبشار جزء بلندترین آبشارهای کشورمان است و از مناطق طبیعی زیبای ارومیه به شمار می‌رود که به دیزج هم معروف است.

 

پیست اسکی خوشاکو

 از آن جا که این شهر محصور بین کوه‌ها بوده امکان ورزش‌های برفی در آن مهیا است. اما این پیست فقط مختص علاقمندان ورزش نیست بلکه به دلیل منظره‌ی زیبایش هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

 

چشمه آب گرم هفت‌آباد

دمای چشمه آب گرم هفت‌آباد بین 32 تا 34 درجه سانتی‌گراد است و خاصیت درمانی دارد. این چشمه در روستایی به همین نام قرار دارد، در دامنه‌ی یک کوه آتشفشانی که مدت‌ها است به خواب رفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.