معرفی روستای درک

در این مطلب قصد داریم تا شما را با روستای درک آشنا کنیم روستایی فوق‌العاده زیبا در جنوب‌شرقی ایران. هر بار که نام مکان‌های تفریحی و طبیعت‌گردی به میان می‌آید کمتر کسی به یاد استان سیستان و بلوچستان می‌افتد. در این استان در شهرستان کنارک در بخش زرآباد روستایی بکر و زیبا وجود دارد که اگر تصاویر آن را ببینید به یاد فیلم‌های فانتزی هالیوود می‌افتید.

معرفی روستای درک - 1

روستای درک از معدود سراب‌هایی است که واقعیت دارد! دریا در کنار کویر، کویری که تا چشم کار می‌کند شن است و درختان نخل. این کویر به دریای آزاد عمان می‌رسد و با دریای شمال ایران بسیار تفاوت دارد. مردمان این روستا بسیار مهمان‌نواز هستند و شغل غالب اهالی ماهی‌گیری است. نام این روستا به معنای اسکان در کنار دره است.

این روستا در مسیر 2 بندر مهم بندرعباس و چابهار در جنوب استان سیستان و بلوچستان جایی نزدیک مرز دریایی دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان قرار دارد.

معرفی روستای درک - 2

طبیعت‌گردان و عکاسان منظره همیشه به دنبال مکان‌های دست نخورده و زیبا هستند که روستای درک از آن دست مکان‌هایی است که این ویژگی‌ها را دارد. موقع طلوع و غروب آفتاب بهترین زمان برای عکاسی به شمار می‌رود که هر کدام از آن‌ها زیبایی‌های خاصی را در قاب دوربین جای می‌دهد.

زیبایی این مکان سبب شده گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این منطقه سر بزنند اما میزان گردشگران آن از شمال ایران بسیار کمتر است پس اگر قصد دارید تا به مکانی آرام و به دور از هیاهو بروید یکی از بهترین مکان‌ها است. بهترین فصل سفر به روستای درک پاییز و بهار است. امکان گردش به طور زمینی و دریای در این مکان وجود دارد.

از جمله نکاتی که باید قبل از سفر به آن توجه داشته باشید محل اسکان است که در این روستا با توجه به ویژگی بکر آن عدم دسترسی به هتل و محل اقامت وجود دارد. پس اگر می‌خواهید در این روستا شب را به صبح برسانید وسایلی برای اقامت به همراه داشته باشید یا به مناطق اطراف آن بروید البته نباید از مهمان‌نوازی اهالی روستا غفلت کنیم.

معرفی روستای درک - 3

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.