معرفی همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران

همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، یکی از شهرهای سردسیر غرب کشور با همسایگی شهرهای کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، مرکزی و لرستان است. این شهر دارای جاذبه‌های توریستی بالایی است و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری تابستانه مورد توجه عموم مردم قرار دارد. در ادامه به برخی از جاذبه‌های این شهر اشاره می‌کنیم.

 

غار علی‌صدر

معرفی همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران - 1

این غار در روستایی به همین نام واقع شده و از بزرگ‌ترین غارهای آبی جهان به شمار می‌رود. در این غار می‌توانید سوار بر قایق از جلوه‌های زیر زمین لذت ببرید.

 

آرامگاه بوعلی سینا

معرفی همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران - 2

شیخ‌الرئیس یکی از القابی است که به ابو علی سینا نسبت داده شد. او نه تنها طبیب بوده بلکه دستی در شعر و فلسفه هم داشته و دارای آثار زیادی است. یادتان باشد هنگام بازدید فقط محو معماری این مکان نشوید! از موزه‌های اطراف آن هم دیدن نمایید.

 

سرآب گیان

معرفی همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران - 3

چشمه‌ای زیبا در شهرستان نهاوند است که درختان بزرگ و قدیمی چون چنار مسیرش را در برگرفته است. از خیال‌انگیز بودن این مکان همین بس که آن را “سرآب” نامیدند!

 

بازار سنتی همدان

معرفی همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران - 4

بالاخره بعد از هر گشت و گذاری خریدن سوغاتی و یادگاری را نباید فراموش کرد برای این منظور ما به شما بازار سنتی همدان را پیشنهاد می‌کنیم که هم فال است و هم تماشا! این بازار سرپوشیده از زمان قاجار بر جای مانده‌ که از معماری زیبایی بهره‌مند است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.