معرفی کارتینگ

کارتینگ یکی از تفریح‌های مهیجی است که امروزه جزیی از مجموعه‌های تفریحی شده‌است. این بازی که به نوعی ورزش مادر در اتومبیل‌رانی است در دو نوع حرفه‌ای و تفریحی برگزار می‌شود. این ورزش از جمله ورزش‌های سرعتی و هیجانی است که به صورت انفرادی انجام می‌شود.

کارتیگ با ماشین‌های کوچک چرخ‌باز(نوعی از ماشین‌ها که چرخش در بیرون بدنه و گلگیر است) به نام کارت سروکار دارد. اگر تجربه رانندگی ندارید اصلا نگران نباشید چرا که سیستم کار با کارت بسیار ساده است.

مکان‌های بازی

  • سرپوشیده
  • روباز
 

وسایل مورد نیاز این بازی چیست؟

  • کلاه
  • لباس مخصوص(در بازی‌های حرفه‌ای)
 

از آن جا که این بازی نوعی رانندگی است باید گواهینامه داشته باشیم؟

خیر،پس اگر اشتیاق رانندگی دارید اما هنوز به سن قانونی نرسیده‌اید این بازی مناسب‌ترین گزینه برای شما است. اما این مورد را هم بدانید که رانندگی با کارت و ماشین معمولی متفاوت است!

 

آیا احتمال خطر در این ورزش بالا است؟

خیر، از آن جا که سطح کارت با زمین کم است کنترلش بشتر بوده و احتمال واژگونی در آن پایین است. یکی از مواردی که سبب تصادف در این ورزش می‌شود سرعت بالا در هنگام پیچیدن است، که برای اجتناب این مشکل فقط کافی است سرعت خود را در پیچ مسیر پایین بیاورید تا کنترل بیشتری روی کارت داشته یاشید.

معرفی کارتینگ - 1

قوانین کارتینگ چیست؟

قبل از شروع این ورزش نکاتی را به صورت فیلم به  شما نشان می‌دهند. اما مهم‌ترین نکه این است که در مسیر پیست حرکت کنید و از برخورد با سایر کارت‌ها و موانع حاشیه مسیر اجتناب کنید.

 

چطور با کارت رانندگی کنیم؟

در این ماشین‌های کوچک چرخ‌باز شما با استفاده از دو پدال گاز و ترمز به همراه فرمان کارت را هدایت می‌کنید.

 

 پس اگر برای تفریح به پیست کارتیگ رفتیم می‌توانیم هر لباسی بپوشیم؟

توجه داشته باشید که لباس گشاد و بادگیر نپوشید چرا که مسئولین مربوطه به شما اجازه‌ی سواری نمی‌دهند. این مسئله بسیار مهم است چرا که در صورت عدم رعایت این نکته امکان بروز حوادث تلخ وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.