طرز تهیه نان سیر

نان سیر نوعی نان مزه‌دار شده توسط سیر، روغن زیتون یا کره است. این نان معمولاً به صورت باگت درست می‌شود و با انواع مختلفی از پنیر مانند چدار، موزارلا یا فتا مصرف می‌شود. در برخی از رستوران‌ها به عنوان پیش غذا سرو می‌شود.

طرز تهیه

زمان آماده‌سازی این نان کوتاه بوده و همراه غذای اصلی سرو می‌شود. این نان با کمی پنیر پارمزان روی آن بسیار لذیذ می‌شود. اگر طعم کره را دوست دارید، به جای روغن زیتون برای تهیه نان سیر از کره استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که از روغن زیتون بکر برای تهیه این نان استفاده کنید. نان سیر را می‌توانید به عنوان پیش غذا، اسنک و مکمل نیز سرو کنید. این مقدار نان سیر به عنوان مکمل غذا برای ۳ تا ۵ نفر کافی است.

مواد لازم:

  • سیر: ۲ حبه
  • روغن زیتون: ½ پیمانه
  • نان باگت: ۱ عدد
  • نمک: ½ قاشق چایخوری
  • فلفل سیاه: به میزان دلخواه

روغن زیتون و سیر را داخل دستگاه مخلوط کن می‌ریزیم و آن‌ها را کاملاً می‌زنیم تا پوره شود. نان را به صورت عرضی یا طولی برش می‌دهیم. به کمک یک قلم‌مو یا پشت قاشق از پوره بدست آمده، دو طرف نان را آغشته کرده و با نمک و فلفل مزه دار می‌کنیم. یک تابه مناسب را روی حرارت می‌گذاریم و نان‌ها را داخل آن قرار می‌دهیم. هر سمت نان را به مدت ۳ الی ۴ دقیقه روی حرارت کم سرخ می‌کنیم تا کمی طلائی شود. می‌توانید نان‌ها را داخل فر نیز گریل کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.