هری پاتر و فرزند نفرین‌شده

هری پاتر و فرزند نفرین‌شده یک نمایش دو بخشی محصول تئاتر وست اند لندن است. نمایشنامه‌ی این اثر که توسط جک تورن نوشته شده، بر اساس آخرین داستان جی کی رولینگ، جان تیفانی و جک تورن شکل گرفته‌است. پیش‌نمایش آن برای اولین بار در سالن پالیس تئاتر لندن در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۱۶ روی صحنه نمایش رفت. کتاب نمایشنامه‌ی این تئاتر با همین عنوان (در واقع متن تمرین نمایشنامه و نه یک رمان) در ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۶ منتشر شد که هشتمین بخش اصلی سری کتاب‌های هری پاتر می‌باشد و وقایع آن نوزده سال پس از اتفاقات هری پاتر و یادگاران مرگ رخ می‌دهد و زندگی هری پاتر (که اکنون کارمند وزارت جادو است) و پسر کوچکش، آلبوس سوروس پاتر را شرح می‌دهد که از پدر خود ناراضی است و نمی‌خواهد فرزند او باشد.

خلاصهٔ رسمی داستان در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۵ توسط ناشر (پاترمور) منتشر شد:

هری پاتر بودن همیشه سخت بوده و حالا که او یک کارمند پرمشغلهٔ وازرت سحر و جادو، یک شوهر و پدر سه فرزند است نیز چندان آسان‌تر نیست.

در حالی که هری با گذشته‌ای دست به گریبان است که او را رها نمی‌کند، جوان‌ترین پسرش آلبوس باید با بار سنگین میراثی خانوادگی دست و پنجه نرم کند که هرگز خواستار آن نبوده‌است. در حالی که گذشته و حال به‌طور خطرناکی با هم پیوند می‌خورند، این پدر و پسر هر دو متوجه حقیقتی ناخوشایند می‌شوند: گاهی تاریکی از جایی فرا می‌رسد که انتظار آن نمی‌رود.

هر دو بخش نمایش‌نامه‌ی این تئاتر به صورت چاپی و دیجیتال با عنوان هری پاتر و فرزند نفرین‌شده بخش ۱ و ۲ منتشر شده‌اند.

اولین ویرایش با عنوان “ویرایش ویژه‌‎ی تمرینی” که مطابق با نمایش‌نامه‌ای است که در پیش‌نمایش اجرا استفاده شده در ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۶ منتشر شد که روز تولد هری در مجموعه کتاب‌ها و همچنین روز تولد رولینگ است. از آنجا که پس از انتشار کتاب، بازبینی‌ها بر روی نمایش‌نامه ادامه خواهد داشت، نسخه‌ی ویرایش‌شده‌ای با عنوان “ویرایش نهایی برای گردآوری” اوایل سال ۲۰۱۷ منتشر شد. به گزارش سی‌ان‌ان، این کتاب بیشترین میزان پیش‌فروش را در سال ۲۰۱۶ داشته‌است.

در آمریکا و کانادا، در دو روز اول انتشار بیش از ۲ میلیون نسخه از کتاب به فروش رسید. در ایران هم این کتاب با ترجمه‌ی ویدا اسلامیه توسط انتشارات کتابسرای تندیس در ۳۱۲ صفحه با قیمت ۱۹ هزار تومان منتشر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.