هفت عکس از یک مکان در فصل‌های متفاوت

یک مکان در زمان‎های متفاوت

طی سال‌ها، متوجه شدم که اطراف خانه‌ام را دفعات زیادی می‌بینم و متوجه تغییرات آنها در فصل‌ها و زمان‌های مختلف سال می‌شوم. معمولا مکان‌های اطراف زندگی شما انگیزه‌ی زیادی برای عکاسی به شما نمی‌دهند چون روزمرگی به حساب می‌آیند. اما زمانی که عکاسی را شروع کردم، تصمیم گرفتم که دنیا را با نگاه دیگری به تماشا بنشینم. در این مطلب شما شاهد عکس‌هایی از یک مکان در فصل‌های متفاوت خواهید بود.
تصمیم گرفتم به دنبال ترکیبات متفاوتی باشم، به طوری که در حال حاضر مکان‌های زیادی دارم که قصد بازدید دوباره از آن‌ها را دارم. این همیشه برایم شگفت انگیز بوده که این مکان‌ها همیشه یک ظاهر واحد ندارند. به عنوان مثال این مسیری پر از درخت است که هر روز برای پنج دقیقه هنگامی که به خانه‌ام بازمیگردم، از آن رد می‌شوم. این عکس‌ها هفت عکس متفاوت از فصل‌ها و زمان‌های متفاوت هستند. جالب است که حتی در یک فصل هم می‌توان عکس‌هایی کاملا متفاوت از یک مکان گرفت.

هفت عکس از یک مکان در فصل‌های متفاوت - 1
هفت عکس از یک مکان در فصل‌های متفاوت - 2
هفت عکس از یک مکان در فصل‌های متفاوت - 3
هفت عکس از یک مکان در فصل‌های متفاوت - 4
هفت عکس از یک مکان در فصل‌های متفاوت - 5
هفت عکس از یک مکان در فصل‌های متفاوت - 6
هفت عکس از یک مکان در فصل‌های متفاوت - 7

نکاتی قابل‌توجه برای عکس‌برداری چندین‌باره از یک مکان

  1. هنگامی که در حال رانندگی هستم، نقاط قابل‌توجه زیادی را می‌بینم. هنگامی که این نقاط را می‌بینید، فقط کنار بزنید و از ماشین پیاده شوید. لنزهای متفاوت را امتحان کنید و بهترین را انتخاب کنید. لنز ۷۰-۲۰۰ میلی‌متری می‌تواند از بهترین انتخاب‌ها باشد.
  2. جاده‌های صاف یا پرپیچ و تاب، می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای عکاسی باشند.
  3. به دنبال خانه‌هایی باشید که تنها هستند. این خانه‌ها اغلب در اطراف شهرها پیدا می‌شوند. برخی از این خانه‌ها درخت‌هایی در اطراف خود دارند که فضا را برای عکاسی عالی می‌سازند.
  4. عکاسی از زمین‌های کشاورزی می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی باشد، دلیل این جذابیت می‌تواند کشت محصولات متفاوتی در فصول متفاوت سال باشد.
  5. وقتی که زمان زیادی ندارید اما مکان زیبایی می‌بینید، فقط کافیست ضربه‌ای ناگهانی به تلفن‌ همراه خود بزنید. در فرصت مناسب، اطلاعات مکان‌یاب را چک کنید و برای عکاسی به آنجا بازگردید.
  6. تلاش کنید تا یک مکان را نه تنها در فصول متفاوت، بلکه در زمان‌های متفاوتی از روز تصور کنید. خورشید چگونه در صبح طلوع و چگونه غروب می‌کند؟ نورها چگونه می‌توانند بر روی فضا تاثیرگذار باشند؟ آیا مکانی وجود دارد که همیشه مه‌آلود باشد؟ باران چه تاثیری می‌تواند بگذارد؟ تلاش کنید تا همه‌ی این‌ها را در ذهن تداعی کنید و تصمیم بگیرید کدام می‌تواند انتخاب شایسته‌تری باشد.
  7. تمام تلاش خود را بکنید تا یک مکان در نزدیک خانه‌تان را دفعات زیادی چک کنید، حتی اگر فکر می‌کنید ظاهر آن تغییری نکرده. هنگامی که این کار را انجام دهید، متوجه می‌شوید که آب‌ و‌ هوا چه تاثیر چشم‌گیری بر روی مکان‌ها می‌گذارد. معمولا زمانی که انگیزه‌ای برای بیرون رفتن ندارید، همان زمان است که با صحنه‌های شگفت‌انگیزی روبرو می‌شوید. اما اگر بیرون نروید، به هیچ چیزی نمی‌رسید.
  8. هر کشوری جذابیت‌های خاص خودش را دارد. خیلی از مردم می‌گویند: “جایی که من زندگی می‌کنم، همه‌چیز خسته کننده است.” اما این فقط و فقط به این دلیل است که شما آن‌جا بزرگ شده‌اید! به همین علت است که نمی‌توانید زیبایی آن‌ها را ببینید. تلاش کنید به مکان‌هایی بروید که پتانسیل کافی برای عکاسی دارند و آن‌ها را “ببینید”. معمولا افرادی را در کشور خودم می‌بینم که می‌گویند: “هلند کاملا حوصله‌سربر است. حتی هیچ کوهی هم ندارد. “تمرکز خود را روی داشته‌های اطرافتان بگذارید، مکان‌هایی همچون جنگل‌های خوش‌منظره، آسیاب‌های بادی، آبراهه‌های زیبا و چشم‌نواز.

امیدوارم این نکات مفید واقع شوند.

گفته‎هایی از آلبرت دروس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.