همکاری علیرضا قربانی و همایون شجریان و شاهکار موسیقی ایرانی

از حدوداً پنج سال پیش، اخباری مبنی بر انتشار آلبومی و همکاری علیرضا قربانی و همایون شجریان که دو هنرمند بزرگ کشور هستند، منتشر شده‌است اما اخبار دقیقی از زمان انتشار آن در دسترس نبوده و نیست. اما اخیراً سخنانی حاکی از انتشار این آلبوم در بهار جاری بر سر زبان‌ها افتاده است.

طبق گفته‌های مهیار علیزاده که همکاری با علیرضا قربانی در آلبوم حریق خزان را در کارنامه‌اش دارد، مراحل تولید این آلبوم اعم از میکس و مسترینگ و ضبط به اتمام رسیده، اما زمان انتشار آن را دو خواننده‌ی آن تعیین خواهندکرد. علیزاده در مورد حساسیت‌های این اثر گفت: «برای اولین بار است که بعد از انقلاب دوخواننده سر‌شناس موسیقی ایرانی در کنار هم قرار می‌گیرند و اثری مشترک را تولید می‌کنند. حتما حساسیت‌ها در این باره زیاد است و ما تمام تلاشمان را کرده‌ایم تا بهترین اثر را تولید کنیم. این اثر برای هر دوخواننده اهمیت ویژه‌ای دارد تا جایی که در تمام مراحل ضبط در کنار همدیگر حضور داشتند و تلاش زیادی برای بی‌عیب بودن آن انجام شده است.»

علیزاده با اشاره به طرح اصلی اثر می‌گوید: یک بخش از این اثر بر روی ابیاتی از نیمای بزرگ تالیف شده است و بخش دیگر، قطعاتی را با اشعار احمد شاملو، دکتر شفیعی کدکنی، محمدعلی بهمنی، سیمین بهبهانی و علیرضا کلیایی شامل می‌شود.

1 نظر
  1. ی می‌گوید

    لحظه ورودتان من اشک ریختم و دخترم که هنرآموز موسیقی سنتی است ودر آرزوی داشتن عکسی با شما بود وقتی صحنه را ترک کردید با ناباوری با دلی شکسته گریست. (کنسرت ۵/۲۸ )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.