فرزندان پدرومادرهایی با سن بالاتر، اخلاق بهتری خواهند داشت!

همه‌ی ما به خوبی می‌دانیم که بچه‌دار شدن برای خانم‌ها از سن 35 به بعد، احتمال ابتلای فرزند به سندروم داون و برای مردان در سن بالا، احتمال ابتلای فرزندان به اوتیسم و اختلال کم‌توجهی و یا حتی ابتلا به اختلال دوقطبی را افزایش می‌دهد. اما باید بدانید که در سن بالا بچه‌دار شدن فقط جنبه‌های بد ندارد! تحقیقاتی اخیراً نشان داده که فرزندان والدینی که سن بالاتری دارند، باعث بهتر بودن رفتار و اخلاقیات فرزند می‌شود و مشکلات این‌چنینی کمتری را تجربه می‌کنند.

این تحقیقات در هلند صورت پذیرفته و رفتار فرزندان متفاوتی را بررسی کرده‌است. در طی این تحقیقات مشاهده شد که والدین سن بالاتر، از بچه‌های بین سن 10 تا 12 ساله‌ی خود، کمتر گزارش بدرفتاری می‌دهند. علت این قضیه این‌گونه حدس زده می‌شود که والدینی که سن بالاتری دارند، معمولاً ازنظر اقتصادی دچار تنش نیستند و در شغلشان به پختگی رسیده‌اند، علاوه بر این قضیه در روابط میان خود هم به پختگی رسیده‌اند و چالش‌های کمتری برایشان ایجاد می‌شود و فرزند آرامش بیشتری را تجربه می‌کند.

فرزندان پدرومادرهای سن بالاتر و اخلاق بهتر فرزندان - 1

درواقع در این سن، والدین احساس سپاسگزاری بیشتر و صبر بیشتری دارند و این باعث خروجی بهتری می‌شود. این افراد، خودآگاهی بیشتری دارند و همین باعث می‌شود شناخت بیشتر و بهتری نسبت به نقاط ضعف و قوت خود داشته‌باشند.

از تمام این نتایج و تحقیقات می‌توان نتیجه گرفت که بهترین کار، چه برای والدین جوان و چه والدین سن بالاتر، این است که به‌جای دعوا و جدل با فرزندانشان، به آن‌ها گوش دهند. اما این به آن معنا نیست که فرزندانشان کاملاً از کنترل خارج شوند، این شما هستید که باید به رفتارها و اخلاق‌های فرزندتان شکل دهید و او را به جامعه بفرستید، اما فشارهای روی او را بفهمید و او را درک کنید. به رفتارهای بد فرزند توجه نکنید، باوجود اینکه خطرناک است، اما از یک جایی به بعد فرزند متوجه می‌شود که فقط در این شرایط است که به او توجه می‌شود، پس رفتارهای بد خود را ادامه می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.