پلی‌استیشن همراه

پِلی‌استیشن همراه نام مختصر پی‌اس‌پی، یک کنسول بازی دستی که توسط سونی ساخته و عرضه شده‌است. خبر ساخت این کنسول بازی دستی در نمایشگاه رسانه و تجارت ای۳ سال ۲۰۰۳ آشکار شد. پلی‌استیشن همراه در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۰۴ در ژاپن، ۲۴ مارس ۲۰۰۵ در آمریکای شمالی و ۱ سپتامبر ۲۰۰۵ در اروپا عرضه شد. این کنسول در نسل هفتم کنسول‌های بازی‌های ویدئویی با نینتندو دی‌اس به رقابت می‌پرداخت.

از ویژگی‌های پلی‌استیشن همراه می‌توان به دارا بودن یک صفحهٔ نمایش بزرگ و گرافیک بالا، سهولت و آسانی در حمل کردن به دلیل وزن بسیار پایین و سبک این کنسول، بسیار مقاوم و طول عمر بسیار زیاد، قابل ارتقاء سیستم عامل ویژه خود با نام فریمور تا ۶٫۰٫۶ در سری‌های پی‌اس‌پی گو و پی‌اس‌پی ۳۰۰۰، استفاده آسان و راحت از دیسک یوام‌دی، برخورداری از یک ورودی مخصوص و مجزا برای قرار دادن کارت حافظه، قابلیت اتصال به پلی‌استیشن ۴ در سری پلی‌استیشن ویتا، پلی‌استیشن ۳ در نسخه ۳۰۰۰ و پی‌اس‌پی گو پلی‌استیشن ۲ در نسخه‌های قبلی و قدیمی‌تر در صورت داشتن اکانت رسمی در سایت پلی استیشن، امکان اتصال به شبکه اینترنت را دارد و می‌توان به خرید بازی‌های دلخواه یا اتصال به شبکه اسکایپ و دیگر شبکه‌های اجتماعی تحت قرارداد با شرکت سونی به راحتی استفاده کرد و حتی سیستم عامل آن را نیز به صورت رسمی آپدیت کرد.

نسخه‌ها

  • پی‌اس‌پی نسخه یک: که در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۴ توسط سونی به بازار ارائه شد. به آن نسخه چاق هم می‌گویند.
  • پی‌اس‌پی نسخه دو (یا PSP Slim): که در کنفرانس ای۳ سال ۲۰۰۷ معرفی و ماه سپتامبر به بازار آمد. به آن نسخه باریک هم می‌گویند.
  • پی‌اس‌پی-۳۰۰۰: در تاریخ ۲۰ اوت ۲۰۰۸ سری ۳۰۰۰ در کنفرانس مطبوعاتی در شهر لایپزیگ آلمان معرفی شد. در طراحی مجدد، پی‌اس‌پی ۳۳٪ سبکتر و ۱۹٪ باریک‌تر شده‌است. از دیگر مشخصاتpsp ۳۰۰۰ می‌توان به بهبود کیفیت ال‌سی‌دی، میکروفون داخلی، خروجی ویدیوئی توسعه یافته اشاره کرد. نکته بارز پی‌اس‌پی۳۰۰۰ ال‌سی‌دی این کنسول است که تعداد رنگ‌ها افزایش یافته و از همه مهم‌تر فناوری ضد بازتاب به کار رفته در آن می‌باشد که باعث می‌شود که در نور خورشید نیز قابلیت دید مناسبی داشته باشد.
  • پی‌اس‌پی گو (psp go): در ژوئیه سال ۲۰۰۹ در کنفرانسی مطرح شد و در هفتهٔ دوم مهر ماه ۱۳۸۸ در آمریکا و اروپا به قیمت ۲۵۰ دلار عرضه شد.
پلی‌استیشن همراه - 1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.