پنیر پارمسان و خواص آن

پنیر، از خوردنی‌های لذیذ برای اکثر افراد است که امروزه انواع بسیار متفاوتی دارد، اما پنیر پارمسان از بهترین انواع آن محسوب می‌شود. پارمسان، یک نوع پنیر قدیمی ایتالیایی است که معمولاً باید دو سال سن داشته‌باشد. البته ممکن است پنیری سه یا چهار ساله هم پیدا کرد که طعم آن به‌شدت تیز خواهد بود. پارمسان نام انگلیسی این پنیر است و اسم اصلی و ایتالیایی آن پارمیگیانو رگیانو است. این پنیر معمولاً از شیر گاوی که از علف تغذیه کرده، تهیه می‌شود. با ما باشید تا با خواص این پنیر جذاب آشنا شوید!

منبعی غنی از پروتئین

پنیر پارمسان در مقایسه با دیگر انواع پنیرها منبعی بسیار غنی از پروتئین است، به‌طوری که در 100 گرم از آن چیزی در حدود 36 گرم پروتئین وجود دارد. این درحالی است که مقدار پروتئین در 100 گرم از پنیر چدار و موزارلا زیر 25 گرم است و رطوبت این پنیر از باقی پنیرها هم بسیار کمتر است.

 

گوارش راحت

برخی از افراد در گوارش مواد لبنی و پنیرها دچار مشکل هستند که بخشی از این مشکل به نوعی از پروتئین با نام کازئین برمی‌گردد. درحالی که پنیر پارمسان این پروتئین را دارا می‌باشد اما معمولاً افراد با آن مشکلی ندارند. این به این علت است که طی سال‌هایی که این پنیر درحال شکل گرفتن و پیر شدن است، لاکتیک اسید موجود در آن آنزیمی را می‌ساز که پروتئین کازئین را به پروتئین‌های کوچک‌تری تبدیل می‌کند، بدین صورت گوارش این پروتئین آسان‌تر می‌شود. البته این ویژگی را اکثر پنیرهای سن‌بالا دارند. کمترین سن برای پنیر پارمسان یک سال است که البته سن مناسب استفاده‌ی آن، دو سال است.

 

میزان لاکتوز پایین

اکثر افراد با شنیدن نام لاکتوز به‌یاد مشکلات گوارشی و معده‌درد می‌افتند! لاکتوز نوعی قند است که در محصولات لبنی موجود می‌باشد و تقریباً 65 درصد از افراد بزرگسال با آن مشکل دارند. اما خوب است بدانید که میزان لاکتوز در این پنیر بسیار پایین است، به‌حدی که حتی قابل تشخیص هم نیست!

پنیر پارمسان و خواص آن - 1

منبع مواد معدنی

پنیر پارمسان دارای مقادیر بالایی از مواد موردنیاز یک انسان است که عبارتند از:

  • کلسیم
  • کلرید
  • منیزیم
  • فسفر
  • پتاسیم
  • سدیم
  • سولفور

خوب است بدانید که میزان کلسیم موجود در پنیر پارمسان قادر به تامین 118 درصد از میزان موردنیاز کلسیم روزانه برای یک فرد است! همچنین هر صد گرم از این پنیر 392 کالری دارد.

 

منبعی خوب از امگا 3 و ویتامین K2 و چربی

این پنیر دارای مقادیر خوبی از امگا 3 و ویتامین K2 و چربی است، به‌طوری که هر صد گرم از آن دارای 190 میلی‌گرم امگا 3 است. ویتامین K2 هم معمولاً در غذاهای جانوری یافت می‌شود و برای سلامت ماهیچه‌ها و استخوان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین این پنیر دارای انواعی از چربی است که تحقیقات ثابت کرده‌اند که علاوه بر اینکه ضرری ندارند، بلکه برای سلامتی مفید هم هستند!

 

خواص پروبیوتیک

باکتری‌های موجود در این پنیر می‌توانند به سلامت بیشتر روده کمک کنند که البته پنیرهای دیگری هم هستند که این خاصیت را ممکن است بیشتر از پنیر پارمسان هم داشته‌باشند!

 

بهتر شدن طعم غذا

این پنیر قیمت کمی دارد و به غذا مزه‌ای فوق‌العاده می‌بخشد! شما می‌توانید آن را ذوب کنید و از آن در غذاهای متفاوتی استفاده کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.