چرا با خوردن غذاهای فرآوری‌شده بیشتر غذا میخوریم؟

تجربه نشان داده که خوردن غذاهای فرآوری‌شده ارتباطی مستقیم با میزان غذا خوردن شما دارد! درواقع هرچه بیشتر از این غذاها بخورید، میزان غذاخوردن عادی‌تان هم بیشتر می‌شود.

در تحقیقاتی، 20 داوطلب برای دو هفته مورد آزمایش قرار گرفتند. آن‌ها در روز سه وعده‌ی غذایی داشتند که شامل آب و میان‌وعده و غذاهای فرآوری‌شده یا غیرفرآوری‌شده می‌شد و آن‌ها اجازه داشتند به میزان دلخواه بخورند و خوردنشان اندازه‌گیری می‌شد. افراد معمولاً به سمت غذاهای فرآوری‌شده کشیده می‌شدند و بعد از گذشت دو هفته درحدود دو پوند اضافه‌وزن داشتند و این درحالی بود که افرادی که مجبور به استفاده از غذاهای غیرفرآوری‌شده بودند، در دو هفته تقریباً دو پوند کاهش‌وزن داشتند! این غذا‌های لذیذ که افزایش وزن را به دنبال دارند آب کمتر و کالری بیشتری دارند و عموماً محبوبیت بیشتری هم دارند.

چرا با خوردن غذاهای فرآوری‌شده بیشتر غذا میخوریم - 1

نتیجه‌ی دیگر تحقیق این بود که افرادی که غذاهای فرآوری‌شده می‌خوردند، درواقع بیشتر هم می‌خوردند که این به‌علت سریع‌‍تر خوردنشان بود و کمتر غذاها را می‌جویدند که باعث دریافت بیشتر غذا و کالری می‌شد.

اما این به این معنا نیست که تمام این غذاها بد هستند! اما بهتر است از آن‌ها در موقعیت و زمان مناسب استفاده شود و این میزان به حداقل ممکن برسد، برای مثال برای زمان‌هایی که زمانی برای آماده‌کردن غذا ندارید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.