چرا بودن در طبیعت برای انسان خوب است؟

پژوهش‌های اخیر نشان داده که بودن در طبیعت برای سلامتی انسان خوب است. البته، شما فقط با دیدن کودکانی که در طبیعت بازی می‌کنند و شادی‌شان می‌توانید متوجه شوید که این مسئله چقدر می‌تواند مفید باشد! ولی تحقیقاتی هم بر این قضیه صحه گذاشته‌اند.

تحقیقات نشان داده که کودکانی که زمان خود را در طبیعت می‌گذرانند خوشحال‌تر، خوش‌اخلاق‌تر و اجتماعی‌تر خواهند بود. اما چه میزان در طبیعت بودن لازم است؟

چرا بودن در طبیعت برای انسان خوب است - 1

تحقیقات انجام شده، برروی 19000 نفر در انگلستان صورت پذیرفت که نشان داد افرادی که حداقل دو ساعت در هفته در طبیعت بودند، نسبت به کسانی که رنگی از آن در طول هفته ندیدند، از سلامت بهتر جسمی و ذهنی برخورد بودند. ممکن است این تاثیر کوچک باشد، اما حتی به پارک رفتن هم می‌تواند برای افراد تاثیرگذار باشد! به‌همین علت است که گفته می‌شود بهتر است افراد مدتی در هفته را برای گذراندن در فضایی بیرون از خانه و ترجیحاً فضایی سرسبز بگذرانند که در سلامتی و روحیه‌شان تاثیری مثبت می‌گذارد. این تاثیر آنقدر مهم است که برخی روان‌پزشکان برای برخی بیماران نسخه‌ی طبیعت‌درمانی می‌پیچند! ممکن است به این افراد پیشنهاد شود که به صدای پرندگان، یا بوی گل‌ها هم توجه کنند.

همچنین بیان شده که بودن در طبیعت باعث می‌شود انسان کمی از توجه مستقیمی که از در هنگام کار، رانندگی و کارهای روزمره استفاده می‌کند دور شود و به مغز خود استراحت دهد. وقتی افراد از این نوع توجه و تمرکز دور می‌شوند، بیشتر از توجه غیرمستقیم استفاده می‌کنند که برای استراحت بسیار خوب است. بنابراین بهتر است زمانی را حتی برای نگاه کردن به طبیعت از پنجره‌ی خانه‌تان اختصاص دهید! زیرا ما بخشی از طبیعت هستیم، و قاعدتاً در نزدیکی آن آرامش خاطر بیشتری خواهیم داشت و حس بهتری را احساس خواهیم کرد، پس درنتیجه در زندگی خود به بازدهی بهتر و حال خوب‌تری خواهیم رسید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.