چرا گاهی اوقات به هدف‌هایمان نمیرسیم؟

برای همه‌ی ما، اهدافمان اهمیت بسیاری دارند اما فقط به بعضی از آن‌ها در طول زندگی می‌رسیم، اما چرا؟ درواقع هدف‌ها باید سه فاکتور اساسی را با خود داشته باشند:

  • ما را به مدبر بودن برسانند
  • باعث کار گروهی بهتر ما شوند
  • باعث شکل‌گرفتن آینده‌مان شوند

درواقع افراد دارای هدف تمام چیزهای ممکن آینده را می‌بینند و راهشان را مشخص می‌کنند. اما گاهی اوقات در انتخاب هدف اشتباه می‌کنیم، هدف باید واقعاً چگونه باشد؟

  • هدف باید بر اساس معیارها و ارزش‌های شخصی شما باشد.
  • هدف باید در ارتباط و مطابقت با باورهای شما باشد.
  • شما باید چیزی را بخواهید که آن را باور دارید.
  • اهداف باید محرک قوی‌ای باشند.

اگر هدفتان با باورها و ارزش‌هایتان هم‌خوانی دارد، پس رسیدن به آن برایتان خیلی راحت‌تر است. اما دقت کنید، هدفی را برای زندگی‌تان انتخاب کنید که به نیازهایتان آسیبی وارد نکند، و همینطور راجع به اندازه‌ی هدفتان و درست‌بودنش هم اطمینان حاصل کنید! بلندپروازی خوب است، اما درکنارش واقع‌گرا هم باشید! علاوه بر تمام این‌ها مدیریت زمان هم اهمیت بالایی دارد، اگر مدیریت زمان درستی نداشته‌باشید، کل زمان خود را از دست می‌دهید و درواقع کاری برای رسیدن به هدفتان انجام نداده‌اید!

چرا گاهی اوقات به هدف‌هایمان نمیرسیم - 1

آن را تصور کنید!

زمانی که شما چیزی که می‌خواهید را تصور می‌کنید، درواقع باعث می‌شوید که ممکن شود، در این‌صورت حتی انرژی بیشتری برای صرف‌کردن خواهید داشت! قبل از این‌که چیزی را باور کنید، باید آن را ببینید، پس حتی اگر هدفتان دور از دسترس به‌نظر می‌رسد هم از تصور کردن آن نترسید، این واقعاً تاثیر می‌گذارد! در این‌حالت، مسیر شما برایتان مشخص خواهد شد و قاعدتاً قدم‌‍برداشتن در مسیری مشخص برای انسان راحت‌تر از چرخیدن در تاریکی است. علاوه بر این، خوب است بدانید که نوشتن اهدافتان هم به شما کمک می‌کند، تجربه نشان داده که اینگونه افراد 33 درصد بیشتر از بقیه افراد موفق بوده‌اند، پس چرا می‌خواهید این 33 درصد را از دست بدهید؟ شما می‌توانید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.