چه زمانی با اورژانس تماس بگیریم؟

زمان‌های زیادی شده که شما راجع به سلامتی خود احساس خطر کرده‌اید. اما چه زمانی مسئله جدی می‌شود؟ در این مطلب به بررسی مواردی می‌پردازیم که شما در آن‌ها باید با اورژانس تماس بگیرید.

درد سینه

اگر احساس درد و فشار در سینه دارید که بیش از دو دقیقه طول کشید، حتماً با اورژانس تماس بگیرید. دقت کنید که خودتان رانندگی نکنید و به اورژانس زنگ بزنید.

 

تنگی نفس

اگر این اتفاق به‌طور متداول رخ می‌دهد و شما را از انجام اعمال طبیعی‌تان بازمیدارد، بهتر است هرچه سریع‌تر به دکتر مراجعه کنید.

 

مشکلات بینایی

اگر به‌طور ناگهانی دچار تاری، دوبینی یا نابینایی شدید حتماً به پزشک مراجعه کنید. اگر این نشانه‌ها همراه با مشکلات تکلم، سردردهای شدید، سرگیجه، بی‌حسی و حالت تهوع باشد، ممکن است حاکی از مشکلات جدی‌تری باشد.

 

سوختگی

اگر دچار سوختگی شدیدی به‌خصوص در مفاصل خود شدید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

 

استفراغ

اگر در استفراغ خود خون مشاهده کردید یا استفراغی همراه با سردرد، گیجی، ضربان قلب نامنظم یا تنفس نامنظم داشتید به دکتر مراجعه کنید.

 

ضربه به سر

اگر به سر شما ضربه‌ای وارد شده و شما علائمی همچون مشکل تکلم و بی‌حسی دارید، حتماً سریعاً با اورژانس تماس بگیرید.

 

زخم‌های عمیق

اگر دچار زخم‌های عمیق شدید، به‌خصوص اگر در صورت، گردن یا در نزدیکی مفصل بود، به پزشک مراجعه کنید.

 

درد شکم

اگر درد شکمتان یک‌دفعه‌ای بود و بیشتر از 30 دقیقه طول کشید، به پزشک مراجعه کنید.

 

تب بالا

به‌خصوص در بچه‌ها، اگر درجه‌ی بدن از حد نرمال بالاتر رفت، بهتر است سریعاً به پزشک مراجعه شود.

 

گیجی و مشکل در تکلم

این دو نشانه از علائم معروف سکته قلبی هستند، اگر به آن‌ها دچار شدید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. میزان درمان شما به سرعت مراجعه‌تان بستگی دارد. این نشانه‌ها می‌تواند همراه با مشکلات تعادلی و راه‌رفتن، سردرد، بی‌حسی و ضعف در بدن باشد.

 

شکستگی استخوان

اگر فکر می‌کنید استخوان‌تان شکسته است، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا از ایجاد مشکلات جدی‌تر پیش‌گیری شود. به‌خصوص اگر این مسئله در گردن، سر یا کمر باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.