چگونه سریع‌تر تایپ کنیم؟

اگر شما از علاقمندان به استفاده از فضای مجازی با رایانه، یا از علاقمندان به نوشتن هستید، ممکن است تایپ‌کردن برایتان زمان‌گیر و چالش‌برانگیز باشد! اما چگونه می‌توانید سریع‌تر تایپ کنید؟ درواقع این مسئله کاملاً یادگرفتنی و تمرینی است و هرکسی که سریع تایپ می‌کند، از ابتدا اینگونه زاده نشده‌است! با ما همراه باشید تا شما را در این مسیر همراهی کنیم.

برروی اطرافتان کار کنید

درحقیقت، فضای کاری شما باید تمیز و مرتب و راحت باشد که بتوانید تسلط داشته‌باشید و همینطور، به یک میز احتیاج خواهید داشت.

 

وضعیت‌تان را درست کنید

اگر می‌خواهید سریع تایپ کنید، پس نیاز دارید که درست و صاف بنشینید، به‌طوری که مچ‌های دستانتان طوری روی صفحه کلید قرار بگیرد که برروی آن تسلط داشته‌باشید و نگاهتان هم بتواند روی صفحه کلید تنظیم شود و هم روی صفحه نمایش!

 

وضعیت‌تان را نگه دارید

این خیلی مهم است که حین تایپ‌کردن وضعیت مذکور را نگه دارید، زیر در این‌صورت حتی طی نشستن طولانی هم کمتر به دردهایی همچون مچ‌درد دچار خواهید شد و این دردها می‌توانند نشانه‌ای از بد نشستن شما باشند.

چگونه سریع‌تر تایپ کنیم - 1
 

با صفحه کلید آشنا شوید

صفحه کلید تنها یار شما در این‌کار است، پس آن را بشناسید! تقریباً تمامی صفحه‌کلیدها یک نوع چینش حروف دارند، پس تلاش کنید آن را به مرور زمان بشناسید و حتی به‌خاطر بسپارید!

 

چشمانتان را ببندید و حروف را به زبان بیاورید

راه خوب دیگری که می‌توانید از آن برای یادگیری و آشنایی با صفحه کلید استفاده کنید، این است که به صفحه نمایش نگاه کنید و تمام حروفی که تایپ می‌کنید را به زبان بیاورید تا از درست تایپ‌کردن آن اطمینان حاصل کنید، با این‌کار شما درواقع مجبور به یادگیری جاهای حروف می‌شوید.

 

به دست‌هایتان نگاه نکنید

تلاش کنید هنگام تایپ‌کردن به دست‌هایتان نگاه نکنید که انگشتانتان جاهای حروف را به‌خاطر بسپارند. در ابتدا این‌کار باعث کاهش سرعت شما می‌شود اما در ادامه شاهد پیشرفت چشمگیری خواهید بود! دقت کنید که همه‌چیز با تمرین میسر می‌شود، پس دست از تمرین‌کردن برندارید تا دقت و سرعت‌تان افزایش یابد!

 

تایپ دیکته‌ای

راه دیگری که می‌تواند برایتان مفید باشد هم این روش است، به‌گونه‌ای که تلاش کنید چیزی را که می‌شنوید تایپ کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.