چگونه چربی شکمی را آب کنیم؟

آب‌کردن چربی شکمی جزو سخت‌ترین کارها است و به بیماری‌های زیادی می‌انجامد، اما چگونه باید آن را آب کنیم؟ با ما همراه باشید تا متوجه شوید!

قدم اول

در وهله‌ی اول به رژیم غذایی کلی‌تان نگاهی بیندازید و چیزهایی که باعث افزایش وزنتان می‌شود را از آن حذف کنید و کالری دریافتی‌تان را کاهش دهید.

 

قدم دوم

پروتئین دریافتی‌تان را افزایش دهید و از لبنیات کم‌چرب استفاده کنید. هم‌چنین از سبزیجاتی همچون بروکلی، گوجه، خیار و کاهو استفاده کنید، زیرا کالری کم و آب و فیبر بالایی دارد که باعث احساس سیری شما با دریافت کالری کم می‌شود.

 

قدم سوم

تلاش کنید در روز بین 30 تا 45 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و کمی تمارین استقامتی را حداقل دوبار در هفته انجام دهید، کارهایی مثل شنا یا دویدن به شما برای سوزاندن کالری‌های اضافی‌تان و ساخت عضله کمک می‌کند و با افزایش ماهیچه‌سازی در بدنتان، کالری مصرفی‌تان هم افزایش پیدا خواهد کرد.

چگونه چربی شکمی را آب کنیم - 1

قدم چهارم

در طول روز بیشتر آب بنوشید، حتماً منتظر نمانید تا تشنه‌تان شود و به‌سمت آب بروید! در هنگام گشنگی هم نوشیدن آب باعث احساس سیری موقتی می‌شود که شما را از خوردن غذا باز می‌دارد.

 

قدم پنجم

تلاش کنید در شب بین 7 تا 9 ساعت بخوابید و استرستان را کاهش دهید که با این روش میزان کورتیزول بدنتان هم کاهش می‌یابد. کورتیزول در افزایش چربی شکمی نقش دارد. برای کاهش استرس می‌توانید از روش‌هایی همچون یوگا، مدیتیشن، موسیقی آرام یا نوشتن در دفترچه خاطراتتان استفاده کنید.

 

نکات آخر

  • انجام تمارینی فقط برای آب‌کردن چربی شکمی وقت تلف‌کردن است. تلاش کنید که به چربی کل بدنتان در وهله‌ی اول اهمیت دهید.
  • میزان کالری دریافتی‌تان را خیلی کاهش ندهید! تلاش کنید آن را کمتر از 1000 کالری نکنید وگرنه مجبور به مراجعه به پزشک می‌شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.