معرفی کمپانی الکسا

کمپانی الکسااینترنت، کمپانی آمریکایی می‌باشد که مرکز آن در کالیفرنیا قرار گرفته که ترافیک وب را به‌طور کلی ارائه می‌کند. الکسا، زیرمجموعه‌ی از آمازون می‌باشد.

این کمپانی، به‌عنوان کمپانی مستقل از سال ۱۹۹۶ شروع به فعالیت کرد که در سال ۱۹۹۹ آمازون مالکیت آن را به عهده گرفت. الکسا، وسیله‌ایست که اطلاعات مختلفی را راجع به سایت‌ها و انواع جستجوها جمع‌آوری می‌کند و مورد بررسی قرار می‌دهد و طبق آن‌ها گزارشی کلی از ترافیک را با عنوان رتبه‌ی الکسا ارائه می‌دهد. باتوجه به وب‌سایت الکسا، اطلاعات این کمپانی ۳۰ میلیون وب‌سایت را دربر می‌گیرد که شامل رتبه‌ی جهانی آن‌ها و ترافیک و اطلاعاتی دیگر می‌شود. تا سال ۲۰۱۵، این وب‌سایت بیش از ۶.۵ میلیون بازدید ماهانه داشته‌است.

الکسا اینترنت در آوریل ۱۹۹۶ توسط بروستر کهل و بروس جیلیات در آمریکا پدید آمد. الکسا درواقع به کاربران اینترنت پیشنهاداتی درباره‌ی بازدیدهای آینده‌شان می‌دهد و با توجه به بازدیدهای قبلی‌شان، آن‌ها را راهنمایی می‌کند. همچنین اطلاعاتی راجع به سایت‌های متفاوت در اختیار کاربران قرار می‌دهد که سایت موردنظر خود را آسان‌تر پیدا کنند.

در جولای ۲۰۱۸، اعلام شد که رتبه‌ی اول الکسا به گوگل تعلق دارد که به طور میانگین افراد ۷ دقیقه و ۱۸ ثانیه از زمان خود را روزانه در آن می‌گذرانند.

طبق بررسی‌های سه ماهه‌ی الکسا بر اساس بازدیدهای سایت‌ها، گوگل، یوتیوب، فیسبوک، بایدو و ویکیپدیا به ترتیب رتبه‌های برتر را از نظر محبوبیت دارا می‌باشند. در بخش موتورهای جستجوگر هم، بایدو و بینگ جایگاه‌های برتر را در اختیار خود دارند.

کمپانی الکسا - 2

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.