10 دلیل که چربی بدن‌تان از بین نمی‌رود!

باوجود دلایل متعددی که از بین نرفتن چربی بدن می‌تواند داشته‌باشد، معمولاً این 10 دلیل در پشت فرآیند آرام آب‌شدن چربی است. با ما همراه باشید تا با این 10 راه آشنا شوید و فکری برای از بردن آن‌ها بکنید!

خوردن زیاد

این تاکنون برای بسیاری از افراد روشن شده که خوردن زیاد غذا می‌تواند باعث عدم کاهش چربی‌های بدن‌تان می‌شود. درواقع این قضیه به پروتئین، کربوهیدرات و چربی وابسته است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که میزان غذای دریافتی‌تان و نوع غذاخوردنتان مناسب است.

10 دلیل که چربی بدنتان از بین نمی‌رود - 1
 

عدم دریافت میزان کافی از پروتئین

پروتئین نقش بسیار مهمی در سوختن کالری و ایجاد عضله دارد. عموماً خانم‌ها این مشکل را دارند، پس بهتر است به میزان کافی پروتئین دریافت کنید!

 

عدم جویدن بسیار

بسیاری از افراد معتقدند که شیک‌های پروتئینی برایشان گزینه‌ی مناسبی است، اما باید بدانید که خود فرآیند جویدن و گوارش غذاهای جامد خیلی بیشتر از شیک‌های پروتئینی به‌شما کمک می‌کند! پس با غذایتان مانند غذا برخورد کنید و آن را به‌سرعت قورت ندهید. علاوه بر این از نوشیدنی‌های قنددار همچون نوشابه به‌شدت دوری کنید.

 

توهم سالم غذا خوردن

تاحالا چندبار شنیده‌اید که خوردن آجیل و میوه برایتان مفید است؟ این مطلب کاملاً درست است، اما کالری که با استفاده از آن‌ها وارد بدن‌تان می‌شود هم قابل توجه است. همه‌جا اعتدال را نگه‌دارید!

 

سنگین‌نبودن ورزش‌ها

هرچقدر که جلوتر می‌روید، باید میزان تمرینات‌تان هم بیشتر و سخت‌تر شود تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید. هردفعه که به باشگاه می‌روید، باید خودتان را بیشتر به‌سمت جلو هل دهید. تلاش کنید کار بیشتری را در زمان کوتاه‌تری انجام دهید، یا وزنه‌های سنگین‌تری را انتخاب کنید.

 

تمرینات هوازی بسیار

بسیاری از افراد ساعات زیادی را صرف تمرینات هوازی می‌کنند اما به نتیجه‌ای نمی‌رسند. تمرینات هوازی منجر به ایجاد کورتیزول بیش از حد و ایجاد انوع مشکلات ازجمله ایجاد چربی بیشتر می‌شود. بهتر است زمانی را برای تمرینات هوازی‌تان درنظر بگیرید و درصورت عدم رسیدن به نتیجه، تغییراتی ایجاد کنید.

 

عدم کنترل استرس

درهنگام استرس، بدن هورمونی با نام کورتیزول ترشح می‌کند که میزان چربی ذخیره‌شده را افزایش می‌دهد. پس مراقب میزان استرس‌تان باشید.

 

کمبود خواب و استراحت

جالب است بدانید که میزان خواب ناکافی هم باعث ایجاد کورتیزول می‌شود و میزان حساسیت انسولین را افزایش می‌دهد که هردوی این‌ها به افزایش چربی می‌انجامد.

10 دلیل که چربی بدنتان از بین نمی‌رود - 2
 

عدم نوشیدن آب کافی

آب باعث بهبود سوخت‌وساز بدن می‌شود و بدن را پاک‌سازی می‌کند. بدن برای هر عملکردی به آب نیاز دارد، پس مطمئن شوید که به حد کافی آب می‌نوشید.

 

عدم پایداری

ممکن است فکر کنید این قضیه را در خود دارید، اما استقامت و پایداری است که نه مورد قبلی را درکنار هم نگه می‌دارد، اگر راجع به از دست دادن چربی‌هایتان مسر نیستید، پس تغییری هم ایجاد نخواهد شد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.