14 راه کاهش وزن بدون رژیم (بخش اول)

خیلی از افراد قصد دارند کاهش وزن داشته‌باشند اما رژیم‌گرفتن برای آن‌ها کار بسیار دشواری است. بهتر است به این مطلب نگاهی بیندازید تا با ترفندهایی برای کاهش وزن بدون رژیم‌گرفتن آشنا شوید. اما دقت کنید که این راه‌ها فقط به‌شما کمک بیشتری می‌کنند و نمی‌توانید انتظار کاهش وزن خیلی فاحشی را با آن داشته‌باشید.

14 راه کاهش وزن بدون رژیم (بخش دوم)

برای غذاخوردن زمان بگذارید

برای هرکدام از وعده‌های غذایی خود 20 دقیقه زمان بگذارید و آن را آرام بخورید. این بهترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از رژیم پیچیده است. هرکدام از لقمه‌ها را به‌اندازه‌ای بجوید تا خیلی کوچک شوند. زمانی که تند غذا می‌خورید، معده‌ی شما زمان ندارد تا به مغزتان بگوید که پر شده‌است و این باعث پرخوری می‌شود.

بیشتر بخوابید

یک ساعت بیشتر خوابیدن می‌تواند باعث کم کردن 14 پوند در سال شود. علاوه بر این قضیه، دقت داشته باشید که کمتر از 7 ساعت خوابیدن، می‌تواند باعث شود الکی احساس گشنگی کنید که در نهایت به افزایش وزن می‌انجامد.

از سبزیجات بیشتری استفاده کنید

به‌جای استفاده از یک نوع سبزیجات، از سبزیجات بیشتری برای شام استفاده کنید. خوردن زیاد میوه و سبزیجات می‌تواند کمک زیادی به کاهش وزن کند. فیبر و آب زیاد این مواد به شما کمک می‌کند با کالری کمتر سریع‌تر سیر شوید.

از سوپ استفاده کنید

خوردن سوپ می‌تواند راه خوبی برای لاغری باشد. اما بهتر است از سدیم کمتری در آن استفاده کنید و آن را خیلی غلیظ نکنید.

لباس‌های تنگتان را زیاد جلوی چشمتان بگذارید

لباس‌های دوست‌داشتنی قدیمی‌تان که برایتان تنگ‌شده را جایی جلوی چشمتان بگذارید و آن را جایزه‌ی خود بدانید. این‌گونه هدف‌گذاری‌ها می‌توانند کمک شایسته‌ای به شما در روند کاهش وزن بکنند.

شکر را حذف کنید

نوشیدنی‌های شکرداری مانند نوشابه را با آب یا نوشابه بدون شکر جایگزین کنید و به آن آب‌لیمو یا توت‌فرنگی یخ‌زده اضافه کنید تا لذت بیشتری از آن ببرید.

از لیوان بلند و لاغر استفاده کنید

از لیوان‌های بلند و لاغر استفاده کنید که در آن نوشیدنی کمتری جای می‌گیرد. با این روش بین 25 تا 30 درصد از مقدار نوشیدنی کم می‌شود که بدون اینکه بفهمید به لاغری شما کمک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.