15 رازی که همه باید بدانند! (بخش اول)

چیزهای زیادی هست که شما هنوز راجع به مواد غذایی و خوردنی‌ها از آن‌ها مطلع نیستید! اما ما در این مطلب قصد داریم 15 مورد رازی را که باید بدانید و درست‌ونادرست‌ها را در سه بخش به شما بگوییم! پس با بخش اول همراه باشید.

ارزش غذایی قرص‌های ویتامین برابر با غذاهای کامل است

مکمل‌های ویتامین امروزه در همه‌جا یافت می‌شود، اما ممکن است از افرادی شنیده‌باشید که مکمل‌ها را میخورند تا سالم‌تر باشند، اما اینگونه نیست! درواقع میزان ویتامین‌ها و مواد مفید مکمل‌ها برابر با غذاهای کامل است و مصرف زیاد آن‌ها باعث ایجاد مشکلاتی در سلامت فرد و ایجاد انواعی از سرطان‌ها می‌شود.

 

غذاهای طبیعی همیشه سالم هستند

این سخن تاحدی درست است، اما بهتر است جدایی از این قضیه به میزان فرآوری‌شدن غذاها توجه کنید. تمام چیزهای طبیعی همیشه خوب نیستند! برای مثال، آب‌میوه‌ی 100 درصد طبیعی، دارای فروکتوز (قند میوه) به‌طور کامل است درحالی‌که فیبر آن را ندارد، بنابراین تاثیر فاحش‌تری برروی قندخون خواهد گذاشت. پس به غذاهای کامل توجه کنید.

15 رازی که همه باید بدانند بخش اول - 1

از تمام غذاهایی سفید پرهیز کنید

منابع زیادی هستند که ادعا می‌کنند از خوردنی‌های سفیدی همچون سیر، پیاز و قارچ باید دوری کرد، اما آیا درست است؟ حقیقت این است که غذاهای به‌شدت فرآوری‌شده‌ی سفیدرنگ، همچون آرد گندم یا شکر مشکل‌دار هستند و باید مصرف آن‌ها محدود شود.

 

پروتئین زیاد به کلیه‌ها آسیب می‌رساند

افراد زیادی هستند که فکر می‌کنند مصرف زیاد پروتئین به کلیه‌ها آسیب می‌رساند، اما خوب است بدانید که هیچ مدرک و منبع علمی برای این قضیه وجود ندارد!

 

پخت‌وپز با روغن زیتون خوب نیست

تلاش کنید تا مدرکی برای این مسئله بیابید! درواقع ثابت شده که روغن زیتون خیلی مفیدتر و قابل‌قبول‌تر از کره و روغن نارگیل است و درواقع روغن زیتون خالص و طبیعی، سالم‌ترین چربی در جهان است که برای پخت‌وپز هم مناسب است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.