15 رازی که همه باید بدانند! (بخش دوم)

چیزهای زیادی هست که شما هنوز راجع به مواد غذایی و خوردنی‌ها از آن‌ها مطلع نیستید! اما ما در این مطلب قصد داریم 15 مورد رازی را که باید بدانید و درست‌ونادرست‌ها را در سه بخش به شما بگوییم! پس با بخش دوم همراه باشید.

قهوه‌های عادی دارای میکوتوکسین هستند

افراد زیادی هستند که برای تبلیغ قهوه‌های خود می‌گویند که قهوه‌های عادی دارای موادی هستند که به شما آسیب می‌رسانند اما قهوه‌های آن‌ها از کیفیت خوبی برخوردار است و دارای آن باکتری‌ها نیست! اما خوب است بدانید که حتی شکلات هم میکوتوکسین در خود دارد و این باکتری در میزان متعادل ضرری به بدن نمی‌رساند.

 

تمام کربوهیدرات‌ها برای بدن مضر هستند

باید بدانید که کیفیت کربوهیدرات‌ها تاحد زیادی به میزان فرآوری‌شدن آن‌ها بستگی دارد، سخنان زیادی راجع به کربوهیدرات‌ها وجود دارد اما حداقل از میوه‌ها و سبزیجات نترسید و از آن‌ها لذت ببرید!

15 رازی که همه باید بدانند بخش دوم - 1

آبمیوه‌ها و آب سبزیجات بدن را پاک‌سازی می‌کنند

قطعاً این مواد دارای خواص بسیاری هستند، اما بدن را پاک‌سازی نمی‌کنند! درواقع بدن سیستم پاک‌سازی مختص به خود را دارد که کبد و کلیه‌ها هستند، پس بهتر است اگر خیلی نگرانید، به‌جای استفاده از این مواد برای پاک‌سازی بدن، به پزشک مراجعه کنید.

 

کلسترول باعث بیماری قلبی می‌شود و باید از زرده‌ی تخم‌مرغ دوری کرد

این ایده، تا سال 2015 مطرح بود اما در آن سال تحقیقاتی انجام شد که نشان داد بهترین بخش تخم‌مرغ، زرده‌ی آن است و آسیبی نمی‌رساند!

 

مواد کم‌چرب برای قلب مفید هستند

تحقیقات زیادی انجام شده که نتوانسته ثابت کند که محصولات پرچرب برای قلب مضر هستند. هم‌چنین ثابت شده که وجود اسیدهای چرب مواد لبنی در خون باعث کاهش 50 درصدی احتمال ابتلا به دیابت می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.