15 رازی که همه باید بدانند! (بخش سوم)

چیزهای زیادی هست که شما هنوز راجع به مواد غذایی و خوردنی‌ها از آن‌ها مطلع نیستید! اما ما در این مطلب قصد داریم 15 مورد رازی را که باید بدانید و درست‌ونادرست‌ها را در سه بخش به شما بگوییم! پس با بخش آخر همراه باشید.

غذاهای حاوی چربی اشباع‌شده برای شما مضر هستند

این نوع چربی، حاوی لیپوپروتئین‌های پرچگال است که باعث افزایش فعالیت قلبی عروقی شما می‌شود، اما این دلیلی برای ترس از این چربی نیست! با خیال راحت لبنیات، ماهی و یا گوشت مصرف کنید و از این نوع چربی نترسید.

 

خوردنی‌های ارگانیک همیشه بهتر از خوردنی‌های مرسوم هستند

با این عقیده، در سال‌های اخیر بسیاری از افراد به مواد ارگانیک به‌عنوان یک جایگزین روی آورده‌اند، اما مواد ارگانیک باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون می‌شود، اما این به این معنا نیست که تمام آن‌ها بد یا خوب مطلق هستند! درضمن، احساس نکنید که با خرید “شکر ارگانیک” در حق خانواده‌تان لطفی کرده‌اید، تاثیر آن‌ها برروی بدن کاملاً مشابه است.

15 رازی که همه باید بدانند بخش سوم - 1

آنتی‌اکسیدان‌ها مستقیماً با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کنند

بسیاری از افراد معتقدند که با مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها کاملاً درمقابل عفونت ایمن خواهند شد، اما اینگونه نیست! مدارک زیادی نشان داده که پلی‌فنول‌ها مزایای زیادی برای بدن دارند، اما آن‌ها مستقیماً به‌عنوان آنتی‌اکسیدان در بدن عمل نمی‌کنند.

 

خوردن غذاهای مغذی از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند

غذاهایی مغذی می‌تواند به بهبود سلامت کمک شایانی کند، اما این به معنی کاملاً ایمن‌شدن شما نیست! پس پولتان را در جیبتان نگه‌دارید و موادی مانند شکلات تلخ، قهوه یا چای سبز را جایگزین سوپرغذاهای موجود در بازار کنید، زیرا به‌همان اندازه به شما سود خواهند رساند.

 

لاغربودن به معنای سالم‌بودن است

قبل از هرچیز، بیاموزید که هیچ فردی را از روی ظاهر قضاوت نکنید، لاغر و سالم‌بودن خوب است، اما همیشه به معنی سالم‌بودن نیست. موارد زیادی برروی لاغر یا چاق‌بودن افراد تاثیر دارد که امکان قضاوت از روی ظاهر را از شما بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.