10 ترفند آشپزی که هرکسی باید بداند (بخش دوم)

در این مطلب، به ادامه‌ی معرفی 5 مورد ترفند آشپزی می‌پردازیم. برای مشاهده‌ی باقی ترفندها به این مطلب مراجعه کنید.

  1. از قاشق برای بهتر پوست کندن تخم‌مرغ‌ها استفاده کنیدترفند آشپزی2 - 1

در شرایطی که مجبور به استفاده از تخم‌مرغ‌های تازه برای پختن هستید، بازهم نگران پوست کندن آن‌ها نباشید! کافی‌ست مقداری نمک در آب جوش هنگام پختن بریزید و موقع پوست کندن، از یک قاشق استفاده کنید تا به راحتی پوست تخم‌مرغ را جدا کنید.

 

  1. برای گریل‌کردن ماهی، از لیمو کمک بگیرید

ترفند آشپزی2 - 2

ماهی، علاقه‌ی زیادی به چسبیدن یا خردشدن درهنگام گریل‌شدن دارد، اما اگر آن‌ها را روی تکه‌های لیمو قرار دهید، علاوه بر طعم خوبی که می‌گیرد، گریل‌کردن را برای شما هم آسان‌تر می‌کند.

 

  1. از دستمال کاغذی برای خنک کردن نوشابه استفاده کنید

ترفند آشپزی2 - 3

اگر مهمان‌های ناخوانده‌ای داشتید در حالی‌که تمام نوشیدنی‌هایتان گرم است، نگران نباشید، فقط چند دستمال کاغذی دور نوشیدنی‌های خود بپیچید و آن‌ها را در فریزر قرار دهید تا با سرعتی باورنکردنی خنک شوند!

 

  1. به‌راحتی به نان مانده، رنگ و بویی تازه ببخشید

ترفند آشپزی2 - 4

اگر نیاز به نان دارید درحالی که هرچیزی که در خانه دارید، مانده و قدیمی است، به راحتی کمی آب روی آن‌ها بریزید و برای ده دقیقه در فر قرار دهید. همچنین میتوانید آن‌ها را در دستمال قرار دهید تا به سادگی نانی تازه و ترد تحویل بگیرید.

 

  1. گوجه‌های گیلاسی را به‌راحتی برش بزنید

ترفند آشپزی2 - 5

اگر می‌خواهید سالاد درست کنید و نیاز به گوجه‌های گیلاسی خردشده دارید، کاملاً مشخص است که این گوجه‌ها به‌سادگی از دستتان فرار می‌کنند و نصف کردن آن‌ها کار ساده‌ای نیست. ولی با یک کار ساده می‌توانید این کاررا راحت کنید، آن‌ها را بین دو بشقاب زندانی کنید و به‌راحتی آن‌ها را ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.