10 ترفند آشپزی که هرکسی باید بداند (بخش اول)

تمام خانم‌های باهوش می‌دانند که قلب مردها در شکمشان نهفته است، و هر مرد باتجربه‌ای هم می‌داند که یکی از کارهای موثر برای تحت تاثیر قراردادن خانم‌ها، آشپزی کردن برای آن‌هاست. ازنظر دانشمندان، شخصیت هرکسی را می‌توان با توجه به غذاهای موردعلاقه‌اش تاحدی شناخت. اما برای آشپزی، نیاز به توانایی‌هایی و بعضا کلک‌هایی داریم تا به نتیجه‌ی دلخواه برسیم. با این کلک‌ها، می‌توان به راحتی کار سخت و طاقت‌فرسای آشپزی را تا حدی ساده کرد. اکنون قصد داریم 10 روش را به شما بیاموزیم که در این مطلب به 5 تا از آن‌ها می‌پردازیم. برای ادامه‌ی آن‌ها به این مطلب مراجعه کنید.

  1. موز را قبل از استفاده برای بستنی فریز کنید

ترفند آشپزی1 - 1

زمانی که موز یخ میزند و بعد مورد استفاده قرار می‌گیرد، حالت کرمی بهتری به بستنی می‌بخشد که در بهتر شدن بستنی خانگی‌تان تاثیر به‌سزایی دارد.
 

  1. غذاهای نرم را با استفاده از نخ دندان برش بزنید

ترفند آشپزی1 - 2

اگر کیکی بزرگ در اختیار داشته باشید در حالی‌که چاقوی بزرگی در دسترس نباشد، بی‌شک دردسری بزرگ به‌پا می‌شود! در این مواقع می‌تواند خوردنی‌های نرم را با استفاده از نخ دندان به راحتی برش بزنید و از هرگونه دردسر خود را برهانید.
 

  1. آذوقه‌ی هفته‌ی خود را در روزهای جمعه تامین کنید

ترفند آشپزی1 - 3

شما می‌توانید به‌راحتی در روزهای بیکاری جمعه غذاهایی مانند استیک، ماهی، مرغ، سیب‌زمینی پخته، سبزیجات یخ‌زده یا هرچیزی را که می‌پسندید آماده کنید و آن‌ها را در ظرف‌های پلاستیکی نگهداری کنید تا در موقع نیاز، آن‌ها را میکس یا آماده کنید و به‌سادگی وعده‌ی غذایی‌تان را آماده کنید.
 

  1. سبزیجات خود را با ماکروویو خشک کنید

ترفند آشپزی1 - 4

شما به‌سادگی می‌توانید سبزی‌های موردعلاقه‌ی خود را تهیه و آن‌ها را به‌مدت 20 ثانیه در ماکروویو قرار دهید و از پودر خشک‌شده‌ی آن‌ها در غذاهایتان استفاده کنید تا آشپزی‌تان کامل به رنگ‌وبوی سلیقه‌ی خود شما آغشته شود.
 

  1. به تخم‌مرغ‌هایتان چندروزی را در یخچال استراحت دهید

ترفند آشپزی1 - 5

بعضی‌وقت‌ها شکاندن تخم‌مرغ‌های پخته، تبدیل به‌کاری سخت و طاقت فرسا می‌شود، ولی این فقط راجع به تخم‌مرغ‌های تازه صدق می‌کند. شما می‌توانید به‌سادگی از قبل تخم‌مرغ‌هایی تهیه کنید و در یخچال نگهداری کنید تا بر این مشکل غلبه کنید و دیگر با شکستن تخم‌مرغ‌های پخته مشکلی نداشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.