4 اشتباه رایج هنگام سالاد درست کردن

سالاد، غذایی سالم و آسان که می‌توان در درست‌کردن آن تنوع و سلیقه‌ی زیادی به‌خرج داد. اما معمولاً اشتباهاتی ممکن است باعث شود طعم خوب سالاد از ما دریغ شود و یا به نتیجه‌ی دلخواه نرسیم. در این مطلب قصد داریم شما را با 4 اشتباه رایج هنگام سالاد درست کردن آشنا کنیم. هم‌چنین شما را برای یادگرفتن ترفندهای آشپزی، به مشاهده‌ی این مطلب دعوت می‌کنیم.

  1. کمبود پروتئین

زمانی که سالاد شما راضی‌کننده نیست، شاید به‌خاطر کمبود پروتئین موجود در آن است. پروتئین یکی از کامل ترین مواد غذایی‌است که می‌توانید به سالاد اضافه کنید که می‌تواند به شکل مرغ، کنسرو تن یا حتی استیک باشد. کوینو، توفوی پخته‌شده، لوبیا و نخود و عدس می‌توانند انتخاب‌ها خوبی باشند.
 

  1. استفاده از سس بدون چربی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود سالاد‌ها بافت و طعم خوبی نداشته باشند، استفاده از سس‌های بدون چربی است. تحقیقات نشان می‌دهد که با استفاده از سس بدون چربی شما قادر به دریافت کاروتنوئید (رنگ‌های خوراکی و ترکیبات موجود در آن) سبزیجات موجود در سالاد نیستید. پس بهتر است از سس دارای چربی استفاده کنید تا تمام مواد غذایی سالاد را دریافت کنید و طعم بهتری به ‌آن ببخشید.
 

  1. عدم استفاده از میوه‌های تازه

بیشتر مردم از میوه‌های خشک‌شده در سالاد استفاده می‌کنند تا فقط رنگ خوشایندی به آن ببخشند. اما این درحالی‌است که استفاده از میوه‌های تازه (مثل تکه‌های توت‌فرنگی یا سیب) انتخاب بسیار بهتری است. میوه‌های تازه در سالاد هم حجم بیشتری را اشغال می‌کنند و هم شیرینی خوشمزه‌ای به سالاد می‌دهند و کالری کمتری هم دارند.
 

  1. خوب هم نزدن

سالاد خود را در یک ظرف می‌ریزید و سس را به آن اضافه می‌کنید؟ با این روش قطعاً بخش‌هایی از آن پر سس و بخش‌هایی دیگر کاملاً خشک باقی می‌ماند! کمی از رستوران‍ها بیاموزید و با استفاده از دو چنگال سالاد را به‌خوبی هم بزنید، به این‌صورت از سس کمتری هم استفاده می‌کنید.

4 اشتباه رایج هنگام سالاد درست کردن - 2

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.