4 راه ساده برای کنترل فکر

آیا از بودن در مغز خودتان خسته شده‌اید؟ گاهی اوقات ما انسان‌ها زندگیمان را در فکرمان گم می‌کنیم و آنقدر درگیر گذشته یا آینده می‌شویم که حال را از یاد می‌بریم، اما چه می‌توانیم بکنیم؟ جواب این سوال کنترل فکر است. شما فقط باید آگاهی‌تان از زمان حال را افزایش دهید. در ادامه به معرفی 4 راه ساده برای کنترل فکر خواهیم پرداخت.

کاری انجام دهید

اولین مرحله نشان‌دادن عکس‌العمل مناسب است. مثلاً زمانی که در انتظار چیزی ایستاده‌اید خود را مشغول به انجام کاری کنید.

 

هنگام دست‌شستن، به فرآیند آن دقت کنید

چیزهایی زیادی برای دریافت اهمیت شما هنگام شستن دست وجود دارد. تلاش کنید آبی که از روی دستتان روان می‌شود را با گرما یا سرمایش احساس کنید.

4 راه ساده برای کنترل فکر - 1

قبل از خوردن کمی بنشینید

تلاش کنید قبل از خوردن وعده‌ی غذایی‌تان زمانی را به نشستن و نفس عمیق کشیدن اختصاص دهید. سه نفس عمیق بکشید و با نفس اول تنش را از بدنتان دور کنید، با دومی به افراد اطرافتان که قصد غذاخوردن دارند نگاه کنید و با نفس سوم، غرق فضا، رنگ‌ها و بافت غذای روبرویتان شوید و سپس از غذایتان نهایت لذت را ببرید.

 

هنگام خوابیدن، به اطرافتان فکر کنید

 وقتی دراز می‌کشید تا به خواب بروید، به‌جای فکرکردن به چیزهای ناخوشایند به صداهای خانه گوش دهید، به وزن سرتان برروی بالشت فکر کنید، یا حتی به حرکت پتو هنگام نفس‌کشیدنتان دقت کنید. تمام موارد ذکرشده به شما و بودنتان در زمان حال کمک می‌کند، پس تلاش کنید ذهن‌آگاهی‌تان را در زندگی روزمره‌تان افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.