4 میوه‌ی تابستانی فوق‌العاده

در ماه تابستان، میوه‌های خوشمزه‌ی زیادی وجود دارند که همه‌جا را پر کردند، اما در این مطلب قصد داریم 4 میوه‌ی تابستانی که صدر تمام این میوه‌ها قرار دارند را به شما معرفی کنیم.

توت‌فرنگی

از لحاظ محتوا، این میوه حاوی مقدار بسیار زیادی از آنتی‌اکسیدان‌ها است که رادیکال‌های بدن را به‌کل از بین می‌برد، این میوه‌ی فوق‌العاده علاوه بر کمک به تقویت سیستم ایمنی، به بدن برای مبارزه با عفونت، بعضی از انواع سرطان‌ها و کاهش احتمال دیابت کمک می‌کند.

 

گیلاس

این میوه‌ی سرشار از فیبر، حاوی پتاسیم و ویتامین C هم می‌باشد. گیلاس حاوی ترکیباتی با نام آنتی‌سیانین است که به آن رنگ قرمز می‌دهد و در میوه‌های بنفش و آبی‌رنگ هم دیده می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌های این میوه هم از سلول‌ها دربرابر آسیب محافظت می‌کند و باعث افزایش سلامت قلب می‌شود.

4 میوه‌ی تابستانی فوق‌العاده - 1

تمشک

تمشک به فیبر بسیار بالایش معروف است، به‌طوری که در هر سهم 8 گرم فیبر دارد که تمام میزان نیازی روزانه‌تان را تامین می‌کند. دقت کنید که آن‌ها را قبل از خوردن بشویید.

 

هندوانه

هندوانه حاوی مقدار بالایی از ویتامین C و پتاسیم و ویتامین A می‌باشد. رنگ این میوه از لیکوپن نشئت می‌گیرد که توانایی مبارزه با برخی سرطان‌ها و محافظت از پوست دربرابر اشعه‌های مضر را دارد. هندوانه باعث آب‌رسانی به بدن هم می‌شود.

 

شاید شما هم راجع به قند میوه‌ها نگران باشید! ولی لازم است به‌شما بگوییم که هیچ‌جای نگرانی وجود ندارد، این قندهای طبیعی که همراه با فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند، کالری کمی دارند و درواقع ضرری نمی‌رسانند، پس با خیال راحت مزه‌ی تابستانتان را با این میوه‌ها شیرین‌تر کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.