5 اشتباه رایج در کاهش وزن

خیلی از افراد اولین قدم را برای کاهش وزن برمی‌دارند، اما اطلاع ندارند اشتباهاتی هست که روند کاهش وزن آن‌ها را مختل می‌کند. در ادامه به معرفی این اشتباهات می‌پردازیم.

  1. عدم وجود پروتئین کافی در صبحانه

بسیاری از افراد صبحانه‌ای مقوی با شیر بدون چربی و موز می‌خورند اما یک ساعت بعد بازهم احساس گشنگی می‌کنند، اما باید بدانند که 8 گرم پروتئین در شیر نمی‌تواند آن‌ها را سیر نگه دارد. بهتر است کمی چربی طبیعی و سالم مانند بادام به‌آن اضافه شود تا میزان پروتئین دریافتی کمی بیشتر باشد.

 

  1. استفاده از میان‌وعده

بسیاری از متخصصان تغذیه پیشنهاد می‌کنند که بین صبحانه و ناهار یک میان‌وعده داشته‌باشید، اما بیشتر افراد این میان‌وعده را تا اندازه‌ی یک وعده‌ی واقعی بزرگ می‌کنند. دقت کنید که میان‌وعده باید کوچک باشد و کالری آن کمتر از 200 کالری. علاوه براین، باید شامل پروتئین، چربی طبیعی یا هردوی آن‌ها باشد، یا که باعث می‌شود شما سریعاً احساس گشنگی کنید. به‌زبان ساده‌تر، از میوه به‌عنوان میان‌وعده استفاده نکنید، و اگر احساس گشنگی نمی‌کنید، اصلاً نیازی به خوردن میان‌وعده نیست.

 

  1. خوردن سالاد به‌عنوان صبحانه

باید بدانید که بعضی از سالادها مفید و بعضی مضر هستند، اگر همه‌چیز را در سالاد خود ریخته‌اید، آن را به‌عنوان سالاد ندانید! استفاده از تکه‌های گوشت، پنیر و یا سس زیاد می‌تواند برای رژیم شما وحشتناک باشد. استفاده‌ی زیاد از مرغ، آووکادو و روغن زیتون هم می‌تواند زیان‌آور باشد. پس دقت کنید که بهتر است در سالاد از سبزیجات استفاده کنید.

 

  1. حذف کردن کربوهیدرات از شام

این اشتباهی بسیار رایج است، بهتر است بدانید می‌توانید از کربوهیدرات در شام استفاده کنید در حالی‌که کاهش وزن دارید. اما خوب است بدانید استفاده از فیبر هم به شما در این روند کمک می‌کند.

 

  1. اجتناب از غذاهای “بد”

این مهم‎‌ترین اشتباه مردم است. بهتر است لیستی تهیه کنید از غذاهایی که دوست دارید بخورید، نه غذاهایی که باید بخورید. این بسیار مهم است که غذاهایی که دوست دارید را بخورید. اگر این‌کار را بکنید، به‌سادگی از رژیم غذایی خود دست می‌کشید و دیگر ادامه نمی‌دهید. مثلاً می‌توانید مقداری پیتزا در کنار سالاد خود اهمیت دهید!

5 اشتباه رایج در کاهش وزن - 2

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.