5 ترفند عکاسی با گوشی‌های هوشمند

دوربین‌های گوشی‌های هوشمند در چندسال اخیر پیشرفت بسیار چشم‌گیری داشته، به‌طوری که گفته می‌شود نوعی انقلاب در آن به‌وجود آمده، اما علاوه بر کیفیت خود دوربین مهارت عکس‌بردار هم تاثیر به‌سزایی در عکس دارد، بنابراین با این سری ترفند ‌عکاسی آشنا شوید تا تبدیل به عکاسی خوب شوید!

 

  1. تعداد زیادی عکس بگیرید

5 ترفند عکاسی با گوشی‌های هوشمند - 1

تفاوت میان عکاس خوب و متوسط، معمولاً بر اساس حجم عکس‌ها مشخص می‌شود. بنابراین دفعه‌ی بعدی، دکمه‌ی عکس‌برداری را چندبار فشار دهید تا زاویه‌‍ی مناسب را بیابید. هم‌چنین با تغییر زاویه یا کم و زیاد کردن نور باتوجه به شرایط هم می‌توانید به نتیجه‌‌ای بهتر دست یابید.ی ‌ای

 

  1. پشت سر هم عکس بگیرید

5 ترفند عکاسی با گوشی‌های هوشمند - 2

بعضی از تلفن‌های همراه، مانند سامسونگ، حالتی دارند که در آن عکس‌هایی پشت سرهم گرفته می‌شوند و درنهایت در یک مجموعه نشان داده می‌شوند. این مدل برای عکسبرداری از کودکان یا عکس‌های گروهی یا چیزهای متحرک مانند حیوانات بسیار کارآمد است. می‌توانید به‌راحتی از این حالت استفاده کنید و دست خود را بیش از حد خسته نکنید.

 

  1. فقط درمواقع نیاز، از فلاش استفاده کنید

5 ترفند عکاسی با گوشی‌های هوشمند - 3

تلفن‌های هوشمند در چندساله‌ی اخیر تلاش کرده‌اند تا عکسبرداری در فضای کم‌نور را بهبود ببخشند، در بعضی مواقع استفاده از فلاش می‌تواند عکسی عالی را به نابودی بکشاند. درواقع بیشتر گوشی‌ها امروز قادر به گرفتن عکس‌های عالی بدون استفاده از فلاش هستند، پس دفعه‌ی بعدی هرعکسی را با فلاش و بدون فلاش بگیرید و مقایسه کنید.

 

  1. از خورشید به‌درستی استفاده کنید

5 ترفند عکاسی با گوشی‌های هوشمند - 4

قانون بعدی در عکسبرداری این است که جز در موارد استثناء از خورشید به‌طور مستقیم در عکس‌هایتان استفاده نکنید، بلکه از نور آن استفاده کنید. هم‌چنین از مواقع طلایی (بعد از طلوع و قبل از غروب) به‌خوبی استفاده کنید تا به رنگ‌های فوق‌العاده‌ای دست یابید. هم‌چنین می‌توانید فوکس دوربین را بین افق و آسمان تغییر دهید تا به بهترین نتیجه برسید.

 

  1. در عکس‌هایتان از خط‌های مورب استفاده کنید

5 ترفند عکاسی با گوشی‌های هوشمند - 5

این خط‌ها می‌توانند به عمق عکس‌هایتان بیفزایند. در موقعیت درست قرار بگیرید و از این خطوط استفاده کنید تا چشم بیننده را مستقیم به‌سوی هدف ببرید. هم‌چنین می‌توانید دوربین خود را در زاویه‌ی 45 درجه قرار دهید تا همه‌چیز به‌طور طبیعی مورب شود. شما مجبور نیستید همیشه صاف عکس بگیرید! پس ذهن خود را آزاد کنید تا ایده‌های جدید شما را به بهترین عکس با گوشی هوشمندتان راهنمایی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.