5 راه کم‌کردن مصرف آب

تحقیقات نشان می‌دهد که امروزه در بحران کم‌آبی قرار داریم و به‌زودی بسیاری از کشورها دچار بی‌آبی می‌شوند، اما در این موقعیت باید چه کنیم؟؟

  1. استفاده از تصفیه‌کننده‌های خورشیدی

دمای هوای بالا از دلایل اصلی کمبود آب است، اما پیشنهاد می‌شود از تصفیه‌کننده‌های خورشیدی برای تمیزکردن و تصفیه کردن آب استفاده کرد، در این تصفیه‌کننده‌ها روی اکسید و تیتانیوم دی‌اکسید قرار دارد که آب را تصفیه و قابل آشامیدن می‌کند. دختری 15 ساله در آمریکا این تصفیه‌کننده را اختراع کرد که این اختراع، به 1.1 میلیارد مردمی که آب قابل آشامیدن ندارند کمک می‌کند.

 

  1. جلوگیری از نشت آب

شرکتی آلمانی از نرم‌افزارهای جدیدی استفاده می‌کند و نشتی‌ها را به مرکز خود گزارش می‌دهد. دوش‌های آب و توالت‌ها به هدر دادن آب معروف هستند، اما مشکل اصلی از لوله‌هایی‌است که به خانه‌ها می‌رود.

این شرکت معتقد است یک سوم آب قبل از رسیدن به خانه‌ها هدر می‌رود. به‌همین علت بهتر است در وهله‌ی اول از هرگونه هدررفت آب جلوگیری کرد.

 

  1. استفاده از کربن دی‌اکسید

آب در بسیاری از صنعت‌ها در حال استفاده است. اما بسیاری از این فعالیت‌ها مقدار زیادی آب را سالانه هدر می‌دهد. درواقع تولید یک ماشین می‌تواند 40000 گالون آب را هدر دهد، تصور کنید، این میزان آب چه تعداد انسان را می‌تواند از کم‌آبی نجات دهد. بهتر است این آب با کربن دی‌اکسید جایگزین شود.

 

  1. حمام با بازدهی بالا

همه‌ی ما بارها شده به حمام برویم و آب را باز بگذاریم تا گرم شود، با توجه به تحقیقاتی، این کار را بیش از صدها میلیون نفر در جهان روزانه انجام می‌دهند اما همین باعث می‌شود مثدار آب بسیار زیادی هدر رود. در این راستا بهتر است از سیستم‌های گرم‌کننده‌ی سریع استفاده کرد تا کمتر از 30 ثانیه آب را گرم کنند که این میزان هدررفت آب را بسیار کاهش می‌دهد.

 

  1. حمام بدون آب

آیا شما می‌توانید بدون آب دوش بگیرید یا حمام کنید؟ بهتر است به جایگزین‌ها نگاه کنید. فردی 17 ساله در هنگام سفر به آفریقای جنوبی تمام مواد لازم را برای حمام بدون آب پیدا کرد تا از شر هرگونه چربی و فلاون‌ها راحت شود. این ماده شیمیایی می‌تواند کار آب را برایتان بکند و به‌راحتی شما را تمیز کند. این نوع حمام می‌تواند 4 لیتر آب را به ازای هرشخص نگه دارد و به بیش از میلیاردها نفر که به آب تمیز دسترسی ندارند کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.