5 قانون اساسی و مهم در اندازه‌گیری وزن

راه‌های درست و غلط زیادی در اندازه‌گیری وزن وجود دارد، اما آیا نمیخواهید که دقیق باشید و بتوانید خود را ارزیابی کنید؟ با ما همراه باشید تا 5 قانون اساسی و مهم را در این کار بشناسید.

یک‌بار در هفته خود را وزن کنید

اگر شما درحال انجام پروژه‌ای همچون عضله‌سازی یا کاهش وزن هستید، بهتر است که در هفته یک‌بار خود را وزن کنید. با تغییرات میزان آب در بدن، ممکن است وزن از روزی به روزی دیگر متغیر باشد و شما نتوانید به نتیجه‌ای دقیق دست پیدا کنید، پس روز و ساعتی را در هفته مشخص کنید و هرهفته در همان زمان خود را وزن کنید.

 

صبح‌ها خود را وزن کنید

بهتر است زمان انتخابی‌تان برای وزن‌کردن صبح باشد، زیرا هنوز چیزی نخورده‌اید و معمولاً غذاهای دیشب هم هضم شده‌اند! پس تقریباً وزن واقعی خود را مشاهده می‌کنید.

5 قانون اساسی و مهم در اندازه‌گیری وزن - 1
 

فاکتورهای خود را تغییر ندهید

بهتر است در اندازه‌گیری وزن هفتگی‌تان، عواملی همچون لباس را ثابت نگه دارید تا وزن آن‌ها محاسبه نشود. حتی اگر یک‌بار قبل از این‌کار به حمام رفتید، پس دفعه‌ی بعد هم دقت کنید بعد از حمام خود را وزن کنید!

 

وزن خود را یادداشت کنید

بهتر است برای مقایسه و دانستن تغییرات، جدولی تهیه کنید و هرسری که خود را وزن می‌کنید آن را یادداشت کنید تا بتوانید سلامتتان را درمجموع ارزیابی کنید.

 

درصورت نیاز، آن را متوقف کنید

اگر دلتان می‌خواهد، اشکالی ندارد که این فرآیند را متوقف کنید! اگر این‌کار شما را نگران می‌کند و افکار منفی را به‌شما القا می‌کند، تلاش کنید زمان بهتری به سمت ترازو برگردید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.