5 ماسک مو طبیعی برای داشتن موهایی شاداب‌تر

زمان‌های زیادی پیش می‌آید که موهای شما خشک می‌شود و براقیت و روشنی خود را از دست می‌دهد، اما چه باید بکنیم؟ شما به‌سادگی می‌توانید از ماسک مو طبیعی و خانگی استفاده کنید که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

  1. ماسک مناسب موهای چرب

موی چرب مشکلی‌است که خیلی از خانم‌ها و آقایان با آن درگیر هستند. این ماسک این مشکل را تاحدی حل می‌کند و مویتان را براق می‌کنید. برای تهیه این ماسک نیاز به پوست لیمو و سرکه سیب دارد. ترکیب این دو ماده pH موی شما را به تعادل می‌رساند و میزان ساخت چربی را کنترل می‌کند.

 

  1. ماسک مناسب برای رشد و حالت‌دهندگی

این ماسک حاوی آووکادو است که سرعت رشد موهارا بیشتر می‌کند و به آن‌ها حالت می‌دهد. این مساک به‌سادگی آماده می‌شود و شامل روغن کرچک و آووکادو می‌شود. بعد از استفاده از این ماسک، شما رشد بسیار چشم‌گیری را در موهای خود مشاهده خواهید کرد.

5 ماسک مو طبیعی برای داشتن موهایی شاداب‌تر - 2

 

  1. ماسک مناسب موهای آسیب دیده

ترکیب موز و روغن‌زیتون برای موهای آسیب‌دیده بسیار مناسب می‌باشد. ممکن است ترکیب‌های شیمیایی رنگ مو، موهای شما را خشک، صاف و یا فر کرده باشد، اما به‌سادگی می‌توانید از این ماسک استفاده کنید تا لطافت را به آن برگردانید.

 

  1. ماسک لطیف‌کننده‌ی شیر

اگر به‌دنبال لطافت بیشتری برای موهای خود هستید، از شیر و تخم‌مرغ و روغن نارگیل استفاده کنید تا لطافت و براقیت به آن ببخشید. این ماسک درواقع تمام ترکیب‌های شیمیایی مضر را عمیقاً از موهای شما خارج می‌کند و به آن لطافت می‌بخشد.

 

  1. ماسک حجم‌دهنده‌ی مو

ترکیب لیمو و فلفل سیاه حجم‌دهنده‌ی بسیار مناسبی برای موها به‌شمار می‌آید که علاوه بر حجم، موها را نرم و لطیف می‌کند. می‌توانید به ترکیب برای خاصیت بیشتر روغن زیتون هم بیفزایید و برای 20 دقیقه آن را روی موی خود قرار دهید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.