5 چیزی که نباید به افراد افسرده بگویید

مغز، به راحتی می‌تواند گول بخورد! گاهی اوقات حال روحی انسان به وضعیت بسیار بدی دچار می‌شود که حتی ممکن است باعث شود فکر خودکشی به مغز خطور کند، اما چگونه می‌توانیم به اینطور افراد در اطرافمان کمک کنیم؟ در این مطلب، به معرفی 5 چیزی که نباید به افراد افسرده بگویید خواهیم پرداخت.

“هنوز هم افسرده‌ای؟ داروهایت را میخوری؟”

بهتر است بدانید که افسردگی به سادگی با دارو درمان نمی‌شود، درحالی که باور عامه اینطور است که دارو، درمان هر دردی است! همینطور خوب است بدانید که از هر 3 آدم افسرده، 1 نفر از آن‌ها معتقد است دارو درمان درستی برای او نیست و آن را نمی‌پذیرد که ممکن است تاثیرات سوء هم داشته باشد. داروها عموماً فقط شروع یک جنگ جدید هستند! پس یادآوری آن نمی‌تواند کار درستی باشد.

 

“بهتر است از خانه بیرون بروی، بیا برویم نوشیدنی بخوریم!”

افراد افسرده، عموماً در خورد و خوراک هم دچار مشکل می‌شوند. بهتر است به‌جای این پیشنهاد، به آن‌ها پیشنهاد پیاده‌روی یا گذراندن وقت در طبیعت را بدهید. قطعاً ورزش کردن و یا حتی نشستن در طبیعت، تاثیر بسیار بهتری برروی آن‌ها خواهد داشت.

 

“این دلیلی است که خوشحال باشی، مثل من!”

برای افراد افسرده، معاشرت با افراد پرهیجان بسیار کار دشواری است، بهتر است گاهی اوقات همه‌ی افراد زمانی را به تنهایی خود اختصاص دهند. افراد افسرده در مواجه‌شدن با افراد پرهیجان معمولاً چند عکس‌العمل از خود نشان می‌دهند، اما این در همه‌ی آن‌ها مشترک است که دربرابر آن فرد احساس گناه می‌کنند! پس بهتر است هیجاناتتان را کنترل کنید.

5 چیزی که نباید به افراد افسرده بگویید - 1
 

“باید به حرف‌هایم گوش دهی، من خودم هم با افسردگی مبارزه کردم.”

هر تجربه‌ی افسردگی، از دیگری متفاوت است و به شکل بی‌همتایی نفس‌گیر است، پس تلاش نکنید تا تجربیات خود را به خورد بقیه بدهید! اشتباه نکنید، از آن‌ها حمایت کنید، اما از آن‌ها نخواهید عیناً مانند شما رفتار کنند. به جای این‌کار بهتر است با گفتن عباراتی همچون “من هم حس مشابه را داشتم پس خجالت نکش” یا “اگر میخواهی صحبت کنی من اینجا هستم” به‌جای “کاملاً درکت میکنم، تا چندماه دیگر خوب میشوی” احساس حمایت خود را ابراز کنید.

 

“من؟ حالم خوب است، واقعاً خوب.”

تلاش کنید آن‌ها را درک کنید. درصورتی که طوری تظاهر کنید که انگار همه چیز فوق‌العاده است، آن‌ها حتی برای درخواست کمک هم هیچوقت به سراغتان نخواهند آمد! به آن‌ها امید بدهید، اما بیش از حد هم اغراق نکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.