6 فایده‌ی آب از دیدگاه علم

شصت درصد بدن ما از آب تشکیل شده‌‍است و این مطلب به میزان زیادی گویای اهمیت بالای این مایع در بدن است! معمولاْ پیشنهاد می‌شود که روزانه ۸ لیوان آب به‌طور میانگین مصرف شود، اما آیا تاحالا به اهمیت و فواید آن فکر کرده‌اید؟ با ما همراه باشید تا با 6 فایده‌ی آن از دیدگاه علم آشنا شوید!

افزایش حداکثری عملکرد فیزیکی

80 درصد ماهیچه‌ها از این مایع حیات‌بخش تشکیل شده‌است و بدیهی است که بدن برای فعالیت نیاز به آن دارد! این ماده باعث تعادل دمای بدن و افزایش میزان عملکرد فیزیکی و کاهش خستگی می‌شود. خوب است بدانید که حتی اگر 2 درصد از آب بدنتان کم شود هم بدنتان دچار مشکل در فعالیت‌های فیزیکی می‌شود!

عملکرد مغز

تحقیقات نشان داده که در عملکرد مغز هم دخیل است! کاهش آب بدن سبب کمبود تمرکز، ایجاد سردرد و بد شدن حال روحی فرد و می‌شود و برروی عملکرد حافظه هم تاثیرگذار است.

 

کاهش سردرد

گاهی اوقات سردردها نشانه از کم‌آبی بدن هستند و به‌طور کلی نوشیدن این مایع باعث درمان سردرد می‌شود.

6 فایده‌ی آب از دیدگاه علم - 1
 

درمان یبوست

نوشیدن مقدار زیادی آن می‌تواند از یبوست جلوگیری و حتی درمان را به دنبال داشته باشد!

 

درمان سنگ کلیه

اوره ماده‌ای سمی است که بودن بیش از حد آن در کلیه‌ها سبب ایجاد سنگ کلیه می‌شود، اما خوب است بدانید که با افزایش میزان آب دریافتی می‌توانید از آن جلوگیری و یا حتی آن را درمان کنید.

 

کاهش وزن

نوشیدن زیاد این مایع می‌تواند به کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن کمک کند. تحقیقات نشان داده که زمان آب خوردن هم بسیار مهم است، به‌طوری که بهتر است نیم ساعت قبل از غذا آب بنوشید، با این روش بیشتر احساس سیری می‌کنید و میزان کالری دریافتی‌تان کاهش می‌یابد. بهتر است از آب سرد استفاده کنید زیرا بدن مجبور است از انرژی بیشتری برای گرم کردن آن و رساندن دمایش به دمای بدن استفاده کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.