7 راه برای افزایش مثبت‌نگری و کاهش نگرانی

افراد بسیاری از نگرانی رنج می‌برند و نسبت به زندگی بدبین هستند. انسان‌ها در درون خود چیزی دارند که باعث می‌شود به جنبه‌های منفی و افکار ترسناک اهمیت بیشتری نسبت به چیزهای خوب بدهند، به همین علت است که ما باید مثبت‌نگری را در خود تقویت کنیم تا با کاهش نگرانی روبرو شویم. درواقع مثبت‌نگری ترکیبی از افکار مثبت، حس امید، هدفمندی و اعتماد به نفس است. با ما همراه باشید تا به شما در این مسیر کمک کنیم.

مغزتان را تغییر دهید

حقیقت این است که باید نوع فکر کردنتان به دنیا و افراد و خودتان را تغییر دهید و راه‌های جدیدی را بسازید، زمان‌بر است، اما مغز بسیار منعطف و قابل تغییر است پس کاملاً امکان‌پذیر است. تمرین‌کردن را فراموش نکنید!

 

ترس‌هایتان را از بین ببرید

بسیاری از نگرانی‌ها ناشی از افکار ما است که فکر می‌کند از هر چیزی فاجعه‌ای حاصل خواهد شد! افرادی که به این افکار بها می‌دهند، آرامش ندارند، بیش از حد آماده می‌شوند، بیش از حد نگران می‌شوند و بیش از حد فکر می‌کنند که درنهایت به اعتمادبه‌نفسشان هم آسیب خواهد رساند. تلاش کنید واقع‌نگرتر باشید و از کاه کوه نسازید!

7 راه برای افزایش مثبت‌نگری و کاهش نگرانی - 1
 

بگذارید افکار مثبت‌نگر شما را احاطه کنند

وجود این‌گونه افراد در اطراف شما باعث ثبات‌قدم‌تان در این مسیر می‌شود، اما اگر شکی بر تاثیر این قضیه برروی کاهش نگرانی دارید، پس این‌کار هم تاثیر نخواهد داشت!

 

لیستی از افرادی که حس خوبی به شما می‌دهند، درست کنید

افرادی که به شما حس امنیت، آرامش یا هر حس خوب دیگری را می‌دهند می‌توانند باعث ایجاد تغییرات مثبتی شوند. روابط اجتماعی خوب شما می‌تواند تاثیراتی فوق‌العاده داشته‌باشد. تلاش کنید با افراد در این لیست معاشرت بیشتری داشته‌باشید.

 

هرروز چیزهای مثبت را به یاد آورید

هرروز صبح که از خواب بیدار شدید، هدفتان را برای روز یادداشت کنید و به چیزهایی که بابت آن‌ها ممنون هستید، فکر کنید.

 

بیرون بروید و فکر کنید

بودن در نزدیکی طبیعت و حس کردن آن می‌تواند نگاه شما را تغییر دهد و باعث کاهش نگرانی شود.

 

به راه لذت‌بردنتان لبخند بزنید

گاهی اوقات انسان به علت لذت‌بردن لبخند می‌زند اما درمواقعی دیگر لبخند می‌زند تا لذت ببرد. تلاش کنید این رابطه‌ی دوسویه را تقویت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.