8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند

بگذارید قبل از هرچیزی خبر خوبی بهتان بدم! هیچ غذایی نمی‌تواند باعث سرطان شود، اما غذاهایی هستند که باعث افزایش احتمال سرطان در انسان می‌شوند که بهتر است آن‌ها را در زندگی خود محدود کنید. در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

غذاهایی با ارزش غذایی کم

پژوهش بزرگی در سال 2018 نشان داد که افرادی که رژیم غذایی آن‌ها مملوء از غذاهایی با ارزش غذایی کم است، بیشتر سرطان را در خود پیشرفت می‌دهند. این غذاها کالری زیاد اما مواد مفید کمی را به بدن می‌رسانند.

8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند - 1
 

گوشت فرآوری شده

بعد از بررسی بیش از 800 پژوهش انسانی و حیوانی، سازمان سلامت جهانی اعلام کرد که گوشت فرآوری شده به شکل هات‌داگ، کالباس، بیکن و یا حتی سوسیس می‌تواند باعث افزایش احتمال سرطان شود.

8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند - 2
 

گوشت قرمز

در همان سال، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که بهتر است میزان مصرف گوشت قرمز درحد متعادل باشد، به‌طوری که 0.3 کیلوگرم در هفته از آن برای هر فرد استفاده شود.

8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند - 3
 

الکل

استفاده از الکل علاوه بر تاثیر بر حنجره، گلو، روده بزرگ، راست روده، مری و کبد، برروی این قضیه هم تاثیرگذار است، به گونه‌ای که الکل سلول‌هایی که نیاز به جایگزینی دارند را از بین می‌برد.

8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند - 4
 

غذاهای فرآوری شده

پژوهشی اخیراً نشان داده که غذاهای فرآوری شده همچون کیک، ناگت مرغ و نان‌های فرآوری شده با سرطان در ارتباطند. علاوه بر این قضیه، این موارد باعث اضافه وزن هم می‌شوند.

8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند - 5
 

غذاهای کنسروی

غذاهای کنسروی ارتباط مستقیمی با سرطان‌های متفاوت دارند، البته، بهتر است که درصورت استفاده از کنسروهای کم‌نمک استفاده کنید!

8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند - 6
 

چای و قهوه داغ

گزارشی نشان داده که نوشیدنی‌های داغ باعث افزایش احتمال سرطان مری می‌شوند، مخصوصاً اگر همراه با سیگار کشیدن باشند! این مسئله قبلاً در دهه‌ی 1930 هم توسط فیزیک‌دان نیویورکی، واتسون کشف شده‌بود. به‌گونه‌ای که نوشیدنی‌های داغ همچون قهوه و چای سلول‌ها را می‌کشد و احتمال سرطان را افزایش می‌دهد.

8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند - 7
 

شیر پرچرب

شیرپرچرب ارتباط مستقیمی با سرطان پروستات دارد، به همین علت توصیه می‌شود که از آن کم استفاده شود.

8 غذایی که باعث افزایش احتمال سرطان می‌شوند - 8

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.