8 وسیله لازم برای امدادرسانی که باید در ماشین داشته‌باشید

ضرورت وجود جعبه کمک‌های اولیه در ماشین بر کسی پوشیده نیست، در این مطلب ما به 8 وسیله امدادرسانی مهم اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

موچین

موچین یکی از مهم‌ترین وسایلی‌است که باید همیشه به‌همراه داشته‌باشید، مخصوصاً اگر علاقمند به ورزش‌ها و فعالیت‌های بیرونی هستید. بهترین راه برای درآوردن چیزی که در پوست رفته استفاده از موچین است، اما اطمینان پیدا کنید که قبل از استفاده از موچین، آن را با الکل تمیز کرده‌اید.

 

کرم هیدروکورتیزون

زمانی‌که حشره‌ای شما را گاز گرفته و احساس خارش در آن نقطه دارید، می‌توانید از کرم هیدروکورتیزون یک درصد استفاده کنید، این بهترین روش برای جلوگیری از خارش یا التهاب است.

 

ضدعفونی‌کننده‌ی دست و دستکش

زمانی که جراحتی پیش می‌آید، اولین مرحله بسته نگه داشتن آن با دست است، که قطعاً این‌کار با دست‌های کثیف اصلاً خوشایند نیست. می‌توانید از ژل‌های ضدعفونی‌کننده‌ی الکل‌دار استفاده کنید زمانی که آبی در دسترس ندارید. از دستکش‌های لاتکس یا غیرلاتکس استفاده کنید و با ژل آن‌ها را ضدعفونی کنید و از زخم به‌خوبی مراقبت کنید.

 

مسکن

هیچ جعبه‌ی کمک‌های اولیه‌ای نمی‌تواند بدون قرص مسکن یا کاهنده‌ی تب کامل باشد. آسپرین، استامینوفن و ایبوپروفن از مسکن‌های محبوب هستند. اما دقت کنید که به‌خاطر خطر سندروم رئی، آسپرین را به افراد زیر 18 سال ندهید.

 

گاز و بانداژ

برای بریدگی‌ها و خراش‌ها، شما می‌توانید از گاز استفاده کنید و با کمی فشار از خونریزی بیشتر جلوگیری کنید. همینطور بانداژهایی در سایزهای متفاوت می‌تواند در این راه به‌شما کمک کند.

8 وسیله لازم برای امدادرسانی که باید در ماشین داشته‌باشید - 2

 

دستمال مرطوب

قبل از پانسمان، شما باید محل زخم را تمیز کنید. می‌توانید از اسپری یا دستمال مرطوب برای تمیزکردن زخم زمانی‌که آبی در دسترس نیست استفاده کنید.

 

کرم آنتی بیوتیک

از کرم آنتی بیوتیک می‌توان استفاده‌های زیادی کرد. این کرم می‌تواند از عفونت زخم‌های کوچک جلوگیری کند و محل زخم را تمیز نگه دارد تا روند بهبودی تسریع یابد. هم‌چنین از خشک‌شدن زخم زیر پانسمان جلوگیری می‌کند.

 

قرص‌های آلرژی

همیشه برای مواجه با یک آلرژی با کمک آنتی هیستامین‌ها آماده باشید. اما افرادی که آلرژی‌های شدید دارند، باید اپینفرین تزریقی همراه خود داشته‌باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.