9 راه برای کاهش قندخون (بخش دوم)

کنترل میزان قندخون کمک می‌کند که تا از ابتلا به دیابت جلوگیری شود. همان‌طور که در پست قبلی با چند راه ساده برای کنترل قندخون آشنا شدید در این پست به ادامه‌ی این راه‌ها می‌پردازیم.

وزن خود را کنترل کنید

داشتن وزن مناسب شما را از خطر ابتلا به دیابت در امان نگه ‌می‌دارد. هم‌چنین برای سلامت عمومی بدن نیز مفید است. یکی از شاخصه‌های مهم برای داشتن وزن مناسب، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است.

 

خواب کافی

خواب به اندازه فواید زیادی دارد که شامل داشتن پوستی سالم، کنترل وزن، نشاط و شادبی در طول روز و از همه مهم‌تر کنترل سطح خون است. اما دقت داشته باشید که خواب‌تان علاوه بر میزان کافی باید از کیفیت خوبی نیز برخوردار باشد.

9 راه برای کاهش قندخون بخش دوم - 1

میزان قندخون خود را کنترل کنید

داشتن فهرستی از بایدها و نبایدها به شما در کنترل میزان قندخون کمک می‌کند برای این منظور روزانه جدولی تهیه کنید و میزان قندخون‌تان را در آن یادداشت کنید به اضافه‌ی فعالیت‌ها روزمره تا این‌گونه بهتر متوجه شوید که چه دارو، غذا یا فعالیتی سبب کاهش قندخون‌تان می‌شود تا از آن استفاده کنید.

 

مصرف پروتئین

مطالعات دانشمندان گویای این موضوع است که افرادی که در رژیم غذایی خود پروتئین دارند به مراتب از افرادی که فاقد پروتئین در رژیم خود هستند سطح قند خون‌شان پایین‌تر بوده‌است. موضوع از این قرار است که رژیم پروتئین‌دار به کاهش وزن کمک می‌کند و در نتیجه‌ی کاهش وزن، میزان سطح قندخون نیز کاهش پیدا می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.