انواع بازی‌های کامپیوتری که هر گیمری باید آن‌ها را بشناسد!

امروزه بازی‌های کامپیوتری طرفداران زیادی در بین جوانان و گاهاً بین سن بالاترها دارد. اما آیا می‌دانید که نوع‌های زیادی از آن وجود دارد؟ بیایید با انواع بازی‌های کامپیوتری آشنا شویم.

 

 1. چندنفره یا شبکه

این بازی‌ها با استفاده از یک کابل شبکه یا با استفاده از اینترنت بازی می‌شود که در آن تمام یا اکثر بازیکن‌ها افرادی واقعی هستند. با این بازی‌ها می‌توانید با افرادی از سرتاسر دنیا بازی کنید.

 

 1. شبیه‌ساز

این بازی‌ها شامل کنترل‌کردن دنیای واقعی با تمام چیزهای موجود در آن، یعنی ماشین، کشتی یا هواپیما می‌شود. انواعی از بازی‌های شبیه‌ساز وجود دارد که گاهی‌وقت‌ها جنبه‌ی آموزشی هم دارد. بهتر است بدانید که این بازی‌ها به واقعیات خیلی نزدیک هستند.

 

 1. ماجراجویی

این بازی‌ها معمولاً تک‌نفره هستند که جنبه‌ی فانتزی یا ماجراجویی دارند. این بازی‌ها عموماً با یک داستان یا پیشینه از شخصیت اصلی شروع می‌وند و شما باید در طی آن مراحلی را طی کنید.

 

 1. استراتژی زمان واقعی

در این بازی‌ها معمولاً شما باید کارخانه‌ی مواد موردنیاز خود را بسازید و جایی را مدیریت کنید. این بازی‌ها با زمان واقعی درجریان هستند و می‌توانید بدون استفاده از نوبت، چندنفره آن را بازی کنید.

 

 1. پازل

این بازی‌ها برای افرادی که علاقه‌ی خاصی به حل‌کردن مسائل مختلف دارند مناسب است. این‌گونه بازی‌ها معمولاً سرتاسر اشکالی با رنگ‌های مختلف هستند که باید از ذهنتان برای آن استفاده کنید.

 

 1. اکشن

در این‌گونه بازی‌ها سرعت‌عمل اهمیت بالایی دارد. معمولاً در این‌گونه بازی‌ها باید با دشمنان بجنگید یا از سختی‌های زیادی گذر کنید تا به نتیجه برسید.

 

 1. تیراندازی مخفی

در این بازی‌ها معمولاً شما نقش یک جاسوس را بازی می‌کنید که باید با مخفی‌کاری دشمن خود را مغلوب کنید.

 

 1. مبارزه‌ای

به‌صورت تکی با یک دشمن مبارزه کنید. در این بازی‌ها باید توانایی کنترل انواع حرکت‌های جنگی را داشته‌باشید.

 

 1. تیراندازی اول شخص

شما شخصیت اصلی هستید و بازی را از دیدگاه خود می‌بینید. این بازی‌ها معمولاً اعتیادآور هستند و در آن‌ها یک نقطه‌ی پست وجود دارد که بعد از آن دوباره به موفقیت می‌رسید.

 

 1. ورزشی

به‌عنوان یک گیمر می‌توانید تجربیات یک ورزشکار را به‌دست بیاورید و مهارت‌های خود را با تمرین‌کردن افزایش دهید. اکثر بازی‌های معروف ورزشی حول محور مراسمات مهم ورزشی می‌چرخند.

 

 1. رول پلی

اگر از فضاهای غیرواقعی خوشتان می‌آید، پس این سبک بازی را هم دوست خواهید داشت. در آن شما شخصیت اصلی یا قهرمان هستید که باید با داستان حرکت کنید، البته راهنمایی‌هایی هم در طی بازی به شما داده می‌شود.

 

 1. آموزشی

بازی‌های آموزشی زیادی هستند که کار معلمان یا والدین را آسان‌تر می‌کنند و حوصله‌سربر نیستند. در آن‌ها آزمون‌هایی هم وجود دارد که به یادگیری بیشتر کمک می‌کند. اکثر این بازی‌ها برای ریاضی علوم یا فناوری اطلاعات است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.