با گز و انواع آن آشنا شوید

گز سوغات اصلی اصفهان و کرمان، یزد و چهار محال و بختیاری یکی از تنقلات شیرین معروف و سنتی ایران است. اولین تولیدکننده و البته مخترع گز فردی به نام محمد علی شکرچیان در اصفهان بوده‌است. مواد لازم برای تهیه این شیرینی شکر، سفیده تخم مرغ، مغز بادام و پسته و هل و گلاب است. البته برخی تولیدکنندگان از نوعی ماده به نام بادکا که از سیب زمینی تولید می‌شود نیز استفاده می‌کنند که این ماده ارزش غذایی آن را پایین می‌آورد.

گز اصفهان مرغوب‌ترین نوع گز است و قدمتی بیش از ۴۵۰ سال را داراست. بیش از 90 درصد گز کشور در اصفهان تولید می شود. هم اکنون بیش از 450 واحد تولیدی در اصفهان به تولید گز مشغول هستند. سالانه حدود 650 هزار تن از این شیرینی در اصفهان تولید می شود. اما نوع اصیل این شیرینی که هنوز هم بصورت سفارشی ساخته می‌شود دارای درصد کمی از عصاره گرانبهای گزانگبین است. ارزش گزانگبین دار معمولاً ۴ تا ۵ برابر ارزش شیرینی گز معمولی است. اما آنچه به گز شیرین اصفهان هویت داده، عصاره و شهدی شگفت‌انگیز به نام انگبین یا گزانگبین است که از درختچه‌هایی به همین نام یعنی گزانگبین در نواحی خوانسار به‌دست می‌آید. عامل تولیدکننده گزانگبین حشره کوچکی است تقریباً به اندازه پشه که روی ساقه یا برگ‌های درخت گزانگبین خانه می‌سازد. سپس از شیره پرورده این گیاه تغذیه کرده و شهد تولید می‌کند. سرانجام از اواخر شهریورماه و زمانی که نسیم‌های خنک پاییزی روان می‌شود، دانه‌های براق و زرد رنگی همانند ارزن از درختچه‌های گزانگبین به‌دست می‌آید که به آن عصاره گزانگبین می‌گویند.

شیرینی ای که در نواحی اصفهان به نام گز ساخته می‌شود نیز نام خود را از شهد ترشح یافته از پسیل گز که اختصاصاً بر روی این درختچه جایگیر می‌شود گرفته‌است. ارزش گزانگبین در این است که یکی از معدود قندهای فروکتوز به تنهایی در طبیعت می‌باشد.

انواع گز

  • آردی
  • لقمه‌ای
  • سوهان گزی
  • شکلاتی
  • کم‌کالری
  • پروبیوتیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.