تغییر طرز فکر به شما کمک می‌کنند زندگی رویایی‌تان را زندگی کنید! (بخش سوم)

آیا هدف یا رویای بزرگی در زندگی دارید؟ ذهنتان درگیر چگونه رسیدن به آن است؟ تغییر طرز فکر شما می‌تواند کمکتان کند! باورهای زیادی مبنی این وجود دارد که افکار و باورها همه‌چیز را در زندگی پیش می‌برند. طرز فکر شماست که ایجاب می‌کند با هر موقعیتی چگونه برخورد کنید یا از آن استفاده کنید. زمانی که خوش‌بین باشید، می‌توانید کوچک‌ترین راه‌ها را هم ببینید، این درحالی است که افکار بد چشمان شما را می‌بندد.

ادراک و احساس ما واقعیت را می‌سازد و این باورها هستند که خروجی را تعیین می‌کنند، پس بهترین کار برای هموار کردن مسیر رسیدن به رویاها همین است! تغییر طرز فکر! اما چگونه؟ در بخش آخر این ماجرا با ما همراه باشید! هم‌چنین برای مشاهده‌ی بخش اول می‌توانید به این مطلب و برای مطالعه‌ی بخش دوم به این مطلب مراجعه فرمایید.

به خوبی باور داشته‌باشید

از “به‌دنبال بد گشتن” به “به‌دنبال خوب گشتن”

در هر اتفاقی، به این فکر کنید که چرا این اتفاق برای من می‌افتد؟ یا چه چیزی را قرار است به من یاد دهد؟ این‌گونه می‌توانید از هرچیزی درس بگیرید. دفعه‌ی بعد که اتفاق ناراحت‌کننده‌ای برایتان می‌افتد، یک قدم به عقب برگردید و فکر کنید که حتماً مقصود خوبی پشت این ماجرا است. به‌دنبال چیزهای مثبتی باشید که به شما بیشتر در این مسیر کمک می‍‌کند. تونی روبینز در این‌باره می‌گوید:” گاهی اوقات اوضاع به‌نظر بهم ریخته می‌آید، اما شاید همه‌چیز دارد سرجایش قرار می‌گیرد.”

تغییر طرز فکر - 3

در لحظه زندگی کنید

از “زندگی یک مقصد است” به “زندگی یک سفر است”

در لحظه زندگی‌کردن باعث کاهش استرس و نگرانی می‌شود. مغز ما معمولاً نگران اتفاقات آینده یا گذشته می‌شود، اما با این روش شما می‌توانید ذهنتان را آرام کنید. به‌جای فکر کردن به احتمالات آینده و اتفاقات گذشته به این فکر کنید که الان چه کاری می‌توانید انجام دهید. تصمیم بگیرید که درجایی که امروز هستید و با چیزهایی که امروز دارید خوشحال باشید. برای چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید، و به جایی فکر کردن به چیزهایی که ندارید، به داشته‌هایتان فکر کنید.

 

اگرها و شایدهایتان را تغییر دهید

از “بدترین اتفاق ممکن چیست” به “بهترین اتفاق ممکن چیست”

همه‌ی ما به عواقب و خطرات فکر می‌کنیم، اما تمام این افکار فقط انرژی شما را می‌گیرند. برروی پتانسیل‌ها و فرصت‌هایتان تمرکز کنید و نگذارید مشکلات و خطرات شما را از ادامه‌دادن باز دارند، اما این به این معنی نیست که آن‌ها را درنظر نگیرید! به جای فکر کردن به بدتری اتفاقاتی که ممکن است بیفتد، به بهترین‌ها فکر کنید. در زمان‌های سخت، به این فکر کنید که درنهایت اتفاق خوبی خواهد افتاد، اگر نیفتد، پس آن پایان نیست!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.